Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Automatyczna wymiana dokumentów z dostawcami

Prowadzisz firmę zajmującą się sprzedażą materiałów budowlanych i wykończeniowych? Twoi pracownicy borykają się z problemem czasochłonnego wprowadzania zamówień na towary w systemach producentów, a następnie na ich ręcznym przepisywaniu do własnego systemu?

Rozwiązaniem powyższych problemów jest wyposażenie personelu w narzędzie do automatycznej wymiany dokumentów z dostawcami. Dzięki narzędziu oferowanemu przez Graphcom, pracownik składa jedynie zamówienie w systemie producenta (DRE, Polskone). Na podstawie wygenerowanego przez system elektronicznego potwierdzenia, narzędzie Graphcom automatycznie tworzy w systemie Comarch ERP XL zamówienie sprzedaży dla klienta, a także zamówienie zakupu do producenta. Dodatkowo narzędzie automatycznie generuje kartoteki magazynowe, wg. odpowiedniej nomenklatury, rozwiązując przy tym problem powtarzających się indeksów.

Implementacja narzędzia do wymiany dokumentów z dostawcami, pozwala na pełną kontrolę nad zamówieniami u producentów. Umożliwia także szacowanie przyszłych przychodów oraz analizę powodów, dla których nie doszło do realizacji zamówień.

Implementacja narzędzia, pozwala na pełną kontrolę nad zamówieniami u producentów. Dzięki funkcjonalności rejestracji zamówień klientów, których termin realizacji ze względu na konieczność zakupu sięga wielu tygodni, jesteśmy w stanie oszacować przychody w dłuższej perspektywie. Dodatkowo posiadając ewidencje zamówień, w sytuacji kiedy dochodzi do rezygnacji z realizacji zamówienia,  jesteśmy w stanie analizować najczęstsze przyczyny rezygnacji.

Wdrożenie narzędzia oferowanego przez Graphcom prowadzi do szybszego wystawiania dokumentów, co przekłada się na znaczne oszczędności czasu pracowników. Narzędzie do wymiany dokumentów z dostawcami jest kompatybilne z systemem Comarch ERP XL, które doskonale sprawdza się w przedsiębiorstwach z branży budowlanej.

System usprawnia obsługę obiegu dokumentów, procesów handlowych, gospodarkę magazynową oraz logistykę, zarówno w centrali firmy, jak i oddziałach franczyzowych. Więcej informacji o systemie Comarch ERP XL.         
             

2015-06-25