Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Automatyczne rozliczanie płatności kartą dzięki narzędziu Graphcom

Przedsiębiorcy z branży materiałów budowlanych i wykończeniowych często borykają się z problemem rozliczania płatności przy użyciu kart płatniczych. Piętą achillesową ich obecnych systemów, jest brak ewidencji wpłat Polcard, w powiązaniu z dokumentami sprzedażowymi realizowanymi bezgotówkowo. Większość przedsiębiorstw, również wielooddziałowych, nadal ręcznie wprowadza do systemu każdy dzienny wyciąg dobowy. Jak zatem rozwiązać ten problem?

Rozwiązaniem jest wdrożenie narzędzia do rozliczania płatności kartą, proponowanego przez spółkę Graphcom. Narzędzie kompatybilne jest z systemem Comarch ERP XL i działa na zasadzie importu pliku rozliczeniowego z Polcard, do planu kont w systemie Comarch ERP. Aplikacja pełni rolę spinacza płatności  dokonywanych kartą, z dokumentami sprzedażowymi, zarejestrowanymi w systemie. Płatność rejestrowana jest za pomocą unikatowego numeru transakcji, znajdującego się na potwierdzeniu i jest automatycznie importowana do systemu Comarch ERP XL.

Implementacja narzędzia pozwala w prosty i szybki sposób, powiązać zrealizowane płatności z dokumentami sprzedażowymi. Dzięki temu całkowicie wyeliminowane zostają sytuacje, w których przedsiębiorstwo nie otrzyma od operatora płatności elektronicznych, całej należnej kwoty.


2015-09-01