Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Bezpieczna dokumentacja medyczna w Indywidualnych Praktykach Lekarskich.

W związku z elektronizacją służby zdrowia, prywatne praktyki spotykają się z problemem wyboru odpowiedniego rozwiązania dla prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Wiele wątpliwości wzbudza bezpieczeństwo oferowanych na rynku aplikacji. Nieodpowiednio chronione wrażliwe dane medyczne przechowywane w sposób elektroniczny mogą być narażone na uszkodzenie lub dostęp osób niepowołanych. Jak dokonać właściwego wyboru rozwiązania aby móc w pełni korzystać z dokumentacji elektronicznej jednocześnie mając pewność o jej bezpieczeństwie?

Z pomocą przychodzą rozwiązania sprawdzonych dostawców oprogramowania, którzy dostarczają je także dla dużych przedsiębiorstw meblowych, elektronicznych, czy też instytucji bankowych. To pozwala na czerpanie korzyści związanych z podniesieniem standardu prowadzenia gabinetu bez obaw o niedogodności.

Comarch medNote to innowacyjne rozwiązanie posiadające gwarancję najwyższych standardów bezpieczeństwa, ponieważ:

  • wszystkie dane wprowadzone do Comarch medNote mają kopie bezpieczeństwa przechowywane na niezależnych od siebie serwerach mieszczących się w Centrach Danych Comarch
  • komunikacja pomiędzy serwerami a komputerem klienta odbywa się poprzez certyfikat bezpieczeństwa EV
  • aplikacja działa w chmurze, dzięki czemu nawet w momencie utraty komputera, dane nadal są bezpieczne i nikt niepowołany nie ma do nich dostępu
  • dane są własnością placówki medycznej, nawet po rezygnacji z subskrypcji aplikacji medNote, Comarch przygotowuje dla klienta eksport wszystkich informacji i plików
  • Centra Danych Comarch to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce, a z ich usług korzystają min: Narodowy Bank Polski, Statoil, BP i Leroy Merlin.

Comarch medNote, to najwyższy standard bezpieczeństwa danych potwierdzony doświadczeniem i zaufaniem firm będących liderami swoich branż. Jednocześnie jest to najbardziej przyjazna użytkownikowi aplikacja do zarządzania Indywidualną Partyką Lekarską dostępna na rynku. Prostota pracy z medNote polega na wyświetlaniu na ekranie dokumentów w taki sposób jak lekarz obecnie widzi je przed sobą na biurku. Przewagą nad kartką papieru jest fakt, że pisząc na kartce lekarz nie może skopiować szybko tekstu, umieszczać automatycznie często używanych zwrotów, korzystać ze podpowiedzi dla słownika rozpoznań, czy też szybko przeszukać historię choroby pacjenta. W medNote jest to możliwe!
Wybierając polecany przez spółkę Graphcom, medNote wybierasz innowacyjność i bezpieczeństwo!

Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

2015-02-23