Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Business Intelligence nie tylko dla menedżerów - sprawdź inne zastosowania!

Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence to nie tylko narzędzie dla menedżerów i kierowników wyższego szczebla. Sprawdź, jak mogą je wykorzystać inni pracownicy firmy!

Wciąż wiele firm do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych, a także śledzenia aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa wykorzystuje arkusze Excela. Zaawansowane analizy oraz rozbudowane raporty tworzone w tym programie to nadal standard. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa ilość danych do analizy oraz raportowania rośnie i coraz trudniej znaleźć nawet podstawowe informacje. Nawet najmniejsza analiza to cenny czas spędzony nad danymi i ręczne pozyskiwanie tych właściwych. Zamiast skupiać się na właściwej działalności przedsiębiorstwa tracimy czas na czynności nie dodające wartości naszym produktom i usługom.

Rozwiązaniem tych problemów jest program Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence. Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI zbiera informacje ze wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa oraz z każdego modułu systemu Comarch ERP Optima i na tej podstawie tworzy raporty oraz analizy, które prezentuje w prostej syntetycznej postaci. Aby otrzymać potrzebne dane wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI powstał z myślą o właścicielach i osobach zarządzających małymi i średnimi firmami. Jednak nie tylko oni mogą skorzystać z informacji, jakie dostarcza ten moduł. Także dział księgowości może monitorować sytuację finansową przedsiębiorstwa, dzięki raportom wbudowanym w moduł Comarch ERP Optima Analizy BI.

Jeden z klientów Graphcom Sp. z o.o. zakupił moduł Analizy BI, aby usprawnić pracę swoim księgowym. Do tej pory przygotowywały one skomplikowane raporty, zestawienia i wykresy korzystając wyłącznie z możliwości, jakie oferuje Excel. Teraz analizują i porównują dane na temat np. struktury wiekowej zobowiązań lub należności dzięki raportom generowanym w Comarch ERP Optima Analizy BI. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia subskrypcji raportów, dzięki czemu raporty są automatycznie generowane i wysyłane mailowo do odpowiednich osób, zatem czas ich obsługi przez pracowników spada do zera!

Moduł Analizy BI zawiera ponad 100 gotowych raportów, które można dostosowywać do swoich potrzeb i po wstępnym skonfigurowaniu wystarczy jedno kliknięcie, aby wygenerować aktualny raport na podstawie danych z Comarch ERP Optima. Nie trzeba już czekać na powstające długo raporty. Co więcej raporty i analizy mogą być prezentowane w postaci tabel lub wykresów, których typy (słupkowe, liniowe, kołowe, stożkowe) można dowolnie kształtować.

Korzyści wynikające z posiadania modułu Comarch ERP Optima Analizy BI to m.in.:

  • Rzetelna, szybka i aktualna informację o każdym aspekcie działalności.
  • Łatwiejsze podejmowanie decyzji dzięki czytelnym danym na temat funkcjonowania firmy w postaci analiz i raportów.
  • Szybkie odpowiada na postawione pytania, nawet najbardziej skomplikowane.
  • Najbardziej potrzebne raporty mogą być wykonywane w odpowiednim momencie i dostarczane na czas. Moduł samoczynnie wyśle raport ze wszystkimi niezbędnymi informacjami pozwalającymi na zdiagnozowanie bieżącej sytuacji w firmie i podjęcie odpowiednich działań.


2017-05-15