Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Co nowego w medycynie, czyli relacja z Forum Menadżerów Zdrowia

 

W dniu 25.10.2018 mieliśmy przyjemność brać aktywny udział w Forum Menadżerów Zdrowia. Już wczesnym rankiem w hotelu De Silva w Poznaniu, w którym odbywało się wydarzenie, zaczęły pojawiać się pierwsze firmy z branży medycznej, w tym zarówno przedstawiciele jednoosobowych gabinetów lekarskich, jak i większych placówek medycznych. W konferencji wzięło udział około 100 podmiotów medycznych, w tym przede wszystkim prywatne przychodnie.


Innowacyjne rozwiązania telemedyczne Comarch

 

 

Nasze stoisko było wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ goście mogli nie tylko zapoznać się z merytorycznymi materiałami przygotowanymi przez Comarch, ale także uzyskać profesjonalne doradztwo ze strony Anny Malujdy, naszej specjalistki ds. wsparcia branży medycznej. Była z nami także Kamila Rosińska, specjalistka ds. sprzedaży w firmie Comarch, która przyjechała z Krakowa i przywiozła ze sobą innowacyjny sprzęt telemedyczny. Możliwość bezpośredniego przetestowania opaski życia, pulsoksymetru czy mobilnego EKG, sprawiła, że nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością.


Korzyści zdalnej opieki medycznej


Tomasz Krause, Prezes Zarządu i Dyrektora ds. sprzedaży w naszej firmie wygłosił prelekcję na temat „Zdalna opieka medyczna – kto może na tym skorzystać?”. Wysoka frekwencja uczestników panelu potwierdziła, że temat już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Możliwości telemedycyny są obiecujące, i wszystko wskazuje na to, że ich rozpowszechnienie jest tylko kwestią czasu. Zdalna opieka medyczna może usprawnić funkcjonowanie zarówno szpitali i przychodni, jak i zakładów opiekuńczych czy gabinetów lekarskich. Kluczowe korzyści, jakie może ona zapewnić podmiotom medycznym to:

  • oszczędność czasu i optymalizacja kosztów, wynikające ze skróconego czasu hospitalizacji i mniejszej eksploatacji szpitalnych łóżek,

  • odciążenie personelu, możliwe dzięki przejęciu rejestracji danych pacjentów przez Centrum Zdalnej Opieki Medycznej,

  • większa kontrola nad przebiegiem terapii, wskutek zdalnego monitoringu, np. farmakologicznego,

  • zwiększenie renomy placówki, dzięki stosowaniu innowacyjnych usług i nowoczesnych technologii,

  • wzrost efektowności leczenia, ponieważ aparatura posiadająca funkcje telemedyczne umożliwia długofalową, a tym samym bardziej skuteczną diagnozę oraz leczenie pacjenta,

  • wygoda codziennej pracy personelu, który zyskuje swobodny dostęp do historii zdrowia i choroby pacjenta uzyskanych w różnych okolicznościach.


OptiMED24 i Optimed NXT


Podczas Forum Menadżerów Zdrowia nie tylko prezentowaliśmy możliwości zdalnej opieki medycznej, ale także przedstawialiśmy praktyczne korzyści systemów do zarządzania placówkami medycznymi, w tym Comarch OptiMED24 oraz Comarch Optimed NXT. Te zaawansowane, intuicyjne rozwiązania dedykowane zwłaszcza placówkom, którym zależy na niezawodnym systemie klasy HIS (Hospital Information System), bezpieczeństwie danych oraz pełnej konfigurowalności, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.


Warto wiedzieć więcej


W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Z chęcią udzielimy wyczerpujących informacji zarówno na temat zdalnej opieki medycznej, jaki i oprogramowania do zarządzania placówką medyczną. Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, a także za pośrednictwem naszych portali społecznościowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-10-29