Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Czy warto zwlekać z wdrożeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?

Pojawiające się informacje dotyczące przesunięcia obowiązku prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w placówkach medycznych spowodowały, że część lekarzy odetchnęła z ulgą wiedząc, że mają jeszcze czas na dostosowanie się do pracy z komputerem. Z tego powodu wiele placówek odkłada wdrożenie systemu medycznego na bliżej nie określoną datę. Czy słusznie, świadome odwlekanie wdrożenia jest właściwe?

Jednym z powodów dla których obowiązek prowadzenia EDM zostanie przesunięty jest obecny brak przygotowania pracowników medycznych na zmianę formy prowadzenia działalności. Wynika to m.in. z faktu, że wielu starszych lekarzy nigdy nie miało styczności z komputerem, co powoduje ich niechęć lub strach przed nowym sposobem pracy. Nauka obsługi komputera niejednokrotnie trwa miesiącami, a biorąc pod uwagę dodatkowo wykonywanie działalności leczniczej pojawia się dodatkowy stres związany z koniecznością szybkiej obsługi pacjenta i wypracowania odpowiedniej ilości zakontraktowanych punktów. Powoduje to, że lekarze oprócz podstawowej znajomości posługiwania się komputerem muszą także sprawnie obsługiwać program medyczny.

Czas, który został zaoferowany pracownikom służby zdrowia, otworzył możliwości bezstresowej nauki dla lekarzy. Warunkiem jest dostatecznie wczesne podjęcie działań i zgłoszenie się do profesjonalnej firmy wdrożeniowej, która pokieruje prace i szkolenia we właściwym kierunku. Dzięki temu, oprócz szansy doskonalenia umiejętności pracowników, placówka medyczna odniesie korzyści biznesowe ze względu na optymalizację procesów i przyśpieszenie codziennie wykonywanych czynności.

Wybierając system medyczny zwrócić uwagę czy zapewnia on:
•    prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia,
•    kompleksową rejestracji oraz zarządzanie godzinami pracy lekarzy,
•    szybki dostęp do kompleksowej historii leczenia pacjenta,
•    możliwość tworzenia dowolnych cenników, pakietów, abonamentów pracowniczych i przypisywanie ich pod konkretne listy pacjentów,
•    dostęp do zaawansowanego narzędzia pozwalającego tworzyć dowolne analizy i raporty, w oparciu o dane zebrane w systemie,

Niektóre korzyści jakie możesz zyskać dzięki właściwemu wdrożeniu to:

  • co najmniej 50% przyśpieszenie obsługi pacjenta w rejestracji,
  • bezpieczeństwo przechowywania danych na serwerze,
  • eliminacja potrzeby kilkukrotnego przepisywania tych samych danych,
  • automatyczna integracja z laboratoriami poprzez wymianę zleceń i wyników,
  • szybka obsługa i rozliczanie pacjentów i kontrahentów komercyjnych.
     

Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe. Więcej informacji tutaj.

2014-08-26