Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Dlaczego iBard24 jest lepszy od Google Drive, OneDrive i Dropbox?

Rosnąca liczba danych, jakie generuje biznes wymaga, coraz lepszego zabezpieczenia. Bezpieczeństwo danych jest obecnie podstawowym zadaniem każdego przedsiębiorstwa. Efektywna ochrona danych przed ich utratą jest gwarancją sprawnego działania przedsiębiorstwa. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Na które się zdecydować? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? O tym wszystkim dowiedzą się Państwo z poniższego artykułu.

Backup to skuteczna metoda ochrony danych przed zniszczeniem lub utratą, polegająca na wykonywaniu zapasowej kopii bezpieczeństwa, na nośnikach zewnętrznych. Ideą backupu, jest możliwość odzyskania zabezpieczonych w ten sposób danych, w sytuacjach awaryjnych, skutkujących utratą plików na urządzeniach źródłowych. Właściwy backup danych odbywa się w sposób automatyczny, według określonego harmonogramu i gwarantuje zachowanie kopii zapasowej nawet pomimo lokalnej utraty plików. Te zasady prawidłowego wykonania backupu są jednocześnie wyróżnikiem iBard24 na tle najpopularniejszych na rynku usług przechowywania plików w chmurze, tj. OneDrive, Google Drive, czy Dropbox.

Typowy backupu danych powinien odbywać się zgodnie z zasadą „ustaw i zapomnij”. Użytkownik może utworzyć w usłudze wiele zadań backupu o odmiennych parametrach, dla różnych plików i folderów, a system zgodnie z utworzonym harmonogramem wykona backup danych bez ingerencji człowieka. Istotne jest to, aby usunięcie źródła backupu nie mogło powodować usunięcia kopii zapasowej z chmury. Założeniem prawidłowego backupu jest również wersjonowanie plików, czyli możliwości automatycznego zachowywania na serwerze wcześniejszych wersji backupowanych danych.

 
Większość narzędzi do przechowywania danych w chmurze bazuje na dostępie do usługi poprzez przeglądarkę internetową i nie umożliwia automatycznego wykonywania backupu według zdefiniowanego harmonogramu. Wprawdzie wiele usług posiada foldery dwustronnie synchronizowane, które umożliwiają automatyczną synchronizację danych pomiędzy urządzeniem użytkownika, a chmurą, jednak nie zapewnia to bezpieczeństwa na takim samym poziomie jak automatyczny backup. Co więcej usunięcie pliku z folderu synchronizowanego powoduje jego automatyczne usunięcie z chmury, co kłóci się z główną zasadą backupu.

iBard24 to profesjonalne rozwiązanie dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom szukającym niezawodnego rozwiązania do zabezpieczenia swoich danych. Aplikacja pozwala przeprowadzić backup i archiwizację cennych plików pochodzących m.in. z systemów do zarządzania firmą, archiwum poczty czy komputerów pracowników. Dane przechowywane są na bezpiecznych serwerach Comarch Data Center, a dostęp do nich możliwy jest z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Funkcjonalności tworzenia i zarządzania kontami użytkowników pozwalają usprawnić komunikację i pracę grupową w firmie.

Wybierając iBard24 proponowany przez spółkę Graphcom, przedsiębiorcy zyskują w pełni funkcjonalne narzędzie gwarantujące efektywną ochronę danych przed ich utratą, a przede wszystkim gwarancję sprawnego działania przedsiębiorstwa, nawet w sytuacji lokalnej utraty plików. Nie zwlekaj już dziś wypróbuj iBard24!2014-11-10