Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Efektywne raportowanie biznesowe dzięki Comarch ERP XL Business Intelligence.

Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem i podejmowanie właściwych decyzji biznesowych możliwe jest dzięki bieżącemu monitorowaniu kondycji firmy, a także analizowaniu zachodzących w niej procesów. Niezbędne staje się wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, pozwalających na natychmiastowy dostęp do kluczowych informacji z różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa.

Zaawansowane narzędzia analityczne nazywane również systemami Business Inelligence, jeszcze do niedawna wykorzystywane były tylko przez duże korporacje. Aktualnie aplikacje te znajdują zastosowanie również w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzięki nim możliwe jest automatyczne zebranie i przetworzenie informacji niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji biznesowych.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań analitycznych o różnych funkcjonalnościach. Decydując się na zakup warto postawić na sprawdzone na rynku rozwiązanie, dostosowane do profilu i specyfiki działalności.
Comarch ERP XL Business Intelligence, oferowany przez spółkę Graphcom, to narzędzie wspomagające proces podejmowania decyzji na każdym szczeblu zarządzania przedsiębiorstwem. Aplikacja daje natychmiastowy dostęp do kluczowych informacji zgromadzonych w różnych obszarach systemu ERP.


Rozwiązanie w szybki sposób dostarcza raportów z takich obszarów jak: sprzedaż, finanse, księgowość, controlling czy logistyka. Raporty prezentowane są w wielu układach i przekrojach (tabele, mapy, wykresy), a możliwość ich szybkiego generowania znacznie usprawnia pracę. Możliwość definiowania Zrównoważonej Karty Wyników pozwala na jednym ekranie zobrazować kluczowe wskaźniki procesów. Funkcjonalność subskrypcji raportów pozwala zainteresowanym użytkownikom na otrzymywanie istotnych raportów mailem, w sytuacji kiedy ziści się zdefiniowany przez nich warunek.

Analizy z obszaru CRM dostarczają kompletnej wiedzy o efektywności poszczególnych kampanii marketingowych, pomagają także w kontroli kosztów i przychodów oraz obrazują dokładne ilości towarów sprzedawanych w ramach poszczególnych kampanii. Analizy CRM pozwalają na uzyskanie precyzyjnej informacji wykorzystywanej zarówno przez sprzedawców, jak i osoby zarządzające procesem strategii marketingowej.

Analizy z obszaru produkcji pozwalają na uzyskanie pełnej informacji na temat zleceń produkcyjnych, czasochłonności poszczególnych etapów produkcji, czy wykorzystaniu zasobów. Analizy produkcji pozwalają na monitorowanie procesu w taki sposób, by osoby zarządzające mogły błyskawicznie reagować na odchylenia od planu oraz czynniki mające wpływ na obniżenie rentowności przedsiębiorstwa.

Wsparcie analityczne w obszarze logistyki pozwala kompleksowo raportować dane związane z transakcjami sprzedaży wraz z uwzględnieniem rabatów i promocji, stanów magazynowych, zamówień, ofert czy zakupów.

Analizy z obszaru budżetowania pozwalają na określenie i zrealizowanie strategicznych celów przedsiębiorstwa poprzez łatwe tworzenie wielowariantowych budżetów. Funkcjonalność ta wspiera osoby zarządzające w stałej kontroli stopnia realizacji budżetu.

Analizy BI w zakresie wizyt wspierają użytkowników w kontroli zespołów sprzedażowych. Raporty z obszaru wizyt handlowych, czasu dojazdu czy kosztów i przychodów wygenerowanych przez handlowców pomagają w ocenie rentowności poszczególnych pracowników sprzedażowych.

Dostęp do analiz za pośrednictwem przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej czy urządzeń mobilnych sprawia, że Business Intelligence staje się wygodnym narzędziem pracy również dla osób pracujących poza biurem. Do najważniejszych wyróżników Comarch BI należy wydajność, elastyczność, a także prosty i intuicyjny interfejs użytkownika.

Business Intelligence  doskonale sprawdza zarówno w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach, dostarczając niezbędnych informacji do podejmowania właściwych decyzji biznesowych. Bogate funkcjonalności platformy BI umożliwiają optymalizowanie działalności, generowanie większych zysków, a przede wszystkim identyfikowanie i eliminowanie wąskich gardeł. W obecnej sytuacji rynkowej narzędzie Business Intelligence jest nieodłączną częścią oprogramowania ERP, przyczyniającą się do zyskania przewagi konkurencyjnej.


2014-07-23