Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Efektywne zarządzanie Działem Sprzedaży

Wizyta u klienta, przedstawienie oferty, przyjęcie i realizacja zamówienia, i wreszcie analiza osiągniętych rezultatów – to ciąg zdarzeń realizowanych na co dzień w tysiącach polskich przedsiębiorstw. Aplikacje mobilne Comarch ERP oferowane przez spółkę Graphcom wspierają każdy etap w ramach tego procesu. Niedawno do pakietu rozwiązań dołączyła aplikacja Comarch ERP Mobilna Flota, pozwalająca na komunikację między pracownikami pracującymi w terenie, a także umożliwiająca monitoring tras ich przejazdów.

Aplikacje mobilne wspierają praktycznie każdy proces zachodzący w firmie: od prostej rejestracji czasu pracy pracownika, poprzez sprzedaż, wydanie i transport towarów, na przeglądaniu bieżącej kondycji firmy w raportach Business Intelligence kończąc.

Najważniejszym obszarem działalności przedsiębiorstwa, w którym aplikacje mobilne całkowicie zastępują tradycyjne rozwiązania informatyczne, są działy sprzedaży. Aplikacje działające na telefonie czy tablecie powinny spełniać wiele zadań. Do tej pory klienci mogli korzystać z rozwiązania Comarch ERP Mobilny Sprzedawca i przy jego wsparciu planować i realizować wizyty, prezentować ofertę, a także finalizować sprzedaż.

Obecnie dzięki rozwiązaniu Comarch ERP Mobilna Flota możliwa jest również wygodna rejestracja czasu pracy oraz śledzenie wykonanych tras. Jest to przydatne zarówno dla sprzedawcy, jak i jego kierownika, który może na bieżąco kontrolować pracę swoich podwładnych. Narzędzie pozwala pracownikowi na sprawdzenie przydzielonych zadań, zaplanowanie trasy i zdalne zgłoszenie się do pracy, dzięki czemu będzie on widoczny podczas realizacji planu dnia. 

Aplikacja pozwala na rejestrację pozycji poprzez GPS, komunikowanie się ze współpracownikami, a komplementarne rozwiązanie dostępne poprzez przeglądarkę internetową daje możliwość przeglądania zarejestrowanych tras. Analiza rzeczywiście odbytych tras pozwala na ich optymalizację, co prowadzi do zwiększenia efektywności wykorzystania firmowej floty.

Dodatkową zaletą jest współpraca z systemami ERP: 

  • Comarch ERP XL 
  • Comarch ERP Optima 
  • Comarch ERP Altum
  • Comarch ERP Mobile Sprzedaż
 
Graphcom Sp. z o.o. specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe. Więcej informacji tutaj.

2013-12-18