Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

GRAPHCOM UDOSTĘPNIA NOWĄ WERSJĘ OPROGRAMOWANIA COMARCH ERP OPTIMA 2015.0.1

Dostosowanie do zmian w przepisach, współpraca z KRD, usprawniony proces fakturowania, a także nowe możliwości przekształcania dokumentów to najważniejsze zmiany w debiutującej na rynku nowej wersji systemu Comarch ERP Optima 2015.1.

Podstawą efektywnej pracy przedsiębiorstwa jest bieżące dostosowywanie się systemu ERP do zmian w przepisach. Nowa wersja Comarch ERP Optima to, aż 149 nowych funkcjonalności wśród których najwięcej użytecznych rozwiązań odnajdą działy księgowe, a także działy sprzedażowe.

Nowa wersja systemu oferowanego przez poznańską spółkę Graphcom wzbogacona została o wymagane w przepisach funkcjonalności obejmujące możliwość dołączenia załączników CIT-D, CIT-ST oraz CIT-ST/A do deklaracji rocznej CIT-8w wersji 21 składanej za rok 2014, a także dodanie formularza PIT-R dla deklaracji PIT-11.

Ponadto w systemie usprawniony został proces fakturowania, który umożliwi automatyczne generowanie dokumentów rozchodowych dla składników  usługi złożonej, w momencie przekształcania faktury sprzedażowej do dokumentów magazynowych.

Moduł CRM rozwinięty został o mechanizm automatycznego generowanie faktur cyklicznych z możliwością wysłania dokumentu poprzez e-mail.

W module Analizy BI rozbudowane zostały funkcjonalności raportów kontekstowych, w których pojawiły się nowe konteksty oraz ułatwione zostało uruchamianie analiz na aktywnej bazie firmowej.

Do pozostałych najważniejszym zmian zaliczyć należy także:

  • Możliwość bezpośredniego dodawanie załączników do karty towaru.
  • Wprowadzenie funkcjonalności automatycznego generowania dokumentu księgowego kompensaty w momencie rozliczania dekretów dla dwóch różnych kont księgowych.
  • Wprowadzenie pełnej ewidencji potrąceń komorniczych dla pracowników etatowychi zleceniobiorców oraz możliwość automatycznego generowania przelewów dla komorników.
  • Możliwość naliczania dopłaty za godziny nocne przy zastosowaniu normy określonej w art. 130 Kodeksu Pracy oraz ustawienie niestandardowych parametrów dotyczących naliczania dopłaty za pracę w nocy dla wybranych kalendarzy.
  • Możliwość aktualizacji danych kontrahenta zmienionych na urządzeniu mobilnym w systemie Comarch ERP Optima.
  • Ułatwione dodawanie danych binarnych na kartę towaru upraszczając dodawanie nowych artykułów do Comarch ERP e-Sklep lub portalu wszystko.pl.

Comarch ERP Optima to narzędzie dedykowane dla mikro, małych i średnich firm działających w różnych branżach. System pozwala w łatwy i szybki sposób wystawić faktury, obsłużyć magazyn, zaksięgować dokumenty, naliczyć wypłaty oraz rozliczyć się z urzędami. Rozwiązanie pozwala na obsługę każdego rodzaju procesów biznesowych, począwszy od kompleksowej obsługi Klienta, poprzez operacje księgowe i procedury kadrowo- płacowe.

System można elastycznie dostosować nie tylko do wielkości przedsiębiorstwa, ale także do jego struktury - umożliwia pracę w wersji jednostanowiskowej, jak również efektywną pracę w sieci. Comarch ERP Optima wybrało już ponad 45 000 Klientów, co klasyfikuje system jako jeden z najchętniej wybieranych programów do obsługi małych i średnich firm!

2014-11-03