Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Integracja z portalami medycznymi dzięki OptiMED24!

W dobie informatyzacji placówek medycznych należy szukać nowych dróg kontaktu z Pacjentami. Na przykładzie upowszechnienia bankowości elektronicznej, można było zauważyć szybkość dostosowania się społeczeństwa do wykonywania przelewów poprzez Internet i w konsekwencji rozwój systemów natychmiastowego opłacania zakupów. Oszczędność czasu i wygoda z jaką elektronizacja pozwala na wykonywanie codziennych czynności bez wychodzenia z domu powoduje ogólną akceptację i ciągłą chęć otrzymywania nowych funkcjonalności. Branża medyczna nie jest pod tym względem wyjątkowa. 

Wraz z nasyceniem rynku medycznego oprogramowaniem do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, właściciele będą poszukiwali nowych obszarów zastosowania rozwiązań informatycznych aby zwiększyć konkurencyjność swoich placówek medycznych. Niestety, nie każde rozwiązanie pozwoli na rozwój placówki w oczekiwanym kierunku. Decydując się na wybór systemu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej należy już teraz zwrócić uwagę na jego rozwój w ciągu kolejnych lat. Przykładem odpowiedniego rozwiązania może być system OptiMED24, który już teraz umożliwia integrację z portalami HaloDoktorze.pl i ZnanyLekarz.pl.

Integracja z portalami medycznymi oferuje pacjentom dodatkową drogę rejestrowania się do specjalisty, a dodatkowo jest to świetny sposób na promocję i podniesienie prestiżu placówki w Internecie. Każdy z nas przed zakupem czy skorzystaniem z usługi woli upewnić się o słuszności podjętej decyzji – portale medyczne umożliwiają wyrażanie opinii o danym lekarzu co pomaga zgłosić się do odpowiedniego specjalisty lub nawet odnaleźć specjalistę, o którym się wcześniej nie wiedziało.

Integracja z zewnętrznymi portalami to automatyzacja procesów rejestracyjnych. Z obowiązków odciążeni zostają pracownicy rejestracji ponieważ rezerwacja dokonana w portalu automatycznie zatwierdzona zostaje w OptiMED24. Nie ma konieczności ręcznego wprowadzania wizyt i sprawdzania terminów. Pacjenci otrzymują powiadomienia, przypomnienia i potwierdzenia rezerwacji. Eliminacji ulegają błędy dublowania i nakładania się wizyt. Istotne jest, że korzystanie z portali nie zastępuje indywidualne rejestracji on-line gabinetu czy przychodni, która stanowi dodatkowy, równoległy kanał komunikacji dla pacjentów.


Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe

2014-10-27