Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Jak mądrze wybrać oprogramowanie dla Biura Rachunkowego?

Prowadzenie biura rachunkowego wymaga dostępu do nowoczesnych narzędzi informatycznych, umożliwiających sprawną obsługę czynności księgowych i kadrowo-płacowych, gwarantujących stałą zgodność z przepisami. Nieprzemyślany wybór systemu, a w konsekwencji  błędy popełnione w obsłudze klienta, mogą zaszkodzić reputacji biura i pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Jak tego uniknąć? Jak mądrze wybrać program do obsługi biura?  Na co zwrócić szczególną uwagę?

W obrębie oprogramowania dla Biur Rachunkowych panuje obecnie szeroka konkurencja. Przed wyborem właściwego systemu należy zwrócić szczególną uwagę na:

1. Gwarancja zgodności z przepisami
Wybierając program rachunkowy należy upewnić się, że producent w ramach gwarancji na system zapewnia bezpłatne aktualizacje do zmieniających się przepisów. Pozwoli to na znaczną oszczędność czasu, wynikającą ze śledzenia bieżących zmian w przepisach, a przede wszystkim pozwoli uniknąć  błędów wynikających z rutynowości pracy.

2. Obsługa wielu baz danych
Z uwagi na dostęp biur rachunkowych do danych, pochodzących od wielu niezależnych firm, które musza być przechowywane i opracowywane oddzielnie, system księgowy powinien posiadać możliwość obsługi wielu baz danych. Pozwoli to  na wykonywanie operacji seryjnych np. obliczanie i wydruk deklaracji oraz wysyłanie ich do systemu e-deklaracje, dla wielu klientów na raz.

3. Moduły analityczne

Istotne jest również to, aby wybrane oprogramowanie zawierało moduły analityczne np.

  • Internetowy pulpit, dzięki któremu kadra kierownicza z każdego miejsca na świecie, poprzez przeglądarkę internetową ma dostęp do danych finansowych, kadrowych i handlowych o swojej firmie.
  • Narzędzia służące usprawnieniu wewnętrznej organizacji biura, takich jak: ocena efektywności pracy pracowników, automatyzacja czynności powtarzalnych, kontrola terminowości realizacji działań obowiązkowych.

4. Udogodnienia dla klientów
Ważnym problemem Biura Rachunkowego jest konieczność wprowadzania do systemu ogromnej ilości dokumentów kosztowych i sprzedażowych, które generują jego klienci. Ogromnym ułatwieniem, staje się oprogramowanie, które może służyć klientom biura do pierzącego prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli klienci biura mogli by prowadzić sprzedaż i magazyn za pomocą systemu, który wszystkie dokumenty automatycznie przenosiłby do systemu informatycznego biura, to można liczyć na znaczne obniżenie kosztów własnych prowadzenia działalności biura. 

5. Wybór sprawdzonej firmy wdrożeniowej
Sprawna i trafna implementacja programu systemu dla Biura księgowego, może zostać zrealizowana wyłącznie przy wsparciu firmy wdrożeniowej, która posiada liczne referencje klientów branżowych, a także certyfikaty potwierdzające wysoki poziom zdobytej wiedzy z zakresu wdrażanych systemów.

Wszystkie te wymagania spełnia oprogramowanie Comarch ERP Optima w wersji dla Biur Rachunkowych, proponowane przez spółkę Graphcom.

Comarch ERP Optima Biuro Rachunkowe, został stworzony z myślą o zdecydowanym uproszczeniu pracy biur rachunkowych i doradców podatkowych. Moduł  stanowi panel wspierający codzienną pracę księgowego w odniesieniu do kilku lub wszystkich obsługiwanych klientów. Biuro rachunkowe jest modułem w pełni zintegrowanym z systemem Comarch ERP Optima, dzięki czemu dane wprowadzane do programu są na bieżąco synchronizowane, a księgowy może rozpocząć pracę dla różnych klientów bez konieczności dodatkowego logowania. Na dodatek, każde biuro rachunkowe, korzystające z rozwiązania Comarch ERP Optima, ma możliwość dołączenia do Społeczności Biur Rachunkowych. Może wtedy promować swoje usługi w serwisie internetowym iKsięgowość24.pl, bez dodatkowych opłat. Promując się na portalu, Biuro Rachunkowe tworzy własną, niepowtarzalną wizytówkę prezentująca zarówno kompetencje jak i ofertę biura.

Wdrożenie oprogramowania usprawnia proces zarządzania biurem rachunkowym oraz przyspiesza obsługę klientów. Intuicyjna obsługa sprawia, że jego nauka staje się szybka i prosta. Możliwość dołączenia do społeczności iKsięgowość24 to gwarancja bezpłatnej reklamy w Internecie.
Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

2013-09-26