Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Jak zmieni się dokumentacja medyczna w indywidualnych praktykach lekarskich?

W związku z elektronizacją służby zdrowia, prywatne praktyki spotykają się z problemem wyboru odpowiedniego rozwiązania do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Wiele systemów medycznych oferowanych obecnie na polskim rynku nie spełnia oczekiwań lekarzy, ze względu na złożoność i cenę. Oferowane rozwiązania posiadają rozbudowaną funkcjonalność, która często nie jest potrzebna w prywatnych praktykach i bardziej sprawdza się w przychodniach lekarskich.

Kupując system medyczny lekarz wykorzystuje zaledwie kilka procent jego funkcjonalności lub musi uczyć się skomplikowanych operacji, aby przeprowadzić pacjenta przez proces od zarejestrowania do obsługi w gabinecie. Przyczyną takiego stanu jest sposób projektowania systemów pod przychodnie lekarskie, gdzie zazwyczaj zadania podzielone między pracowników rejestracji i personel medyczny.

Czy istnieje prosty i wygodny sposób prowadzenia dokumentacji, którą lekarz będzie chciał wypełniać elektronicznie? Okazuję się, że tak pod warunkiem, że sposób jej prowadzenia będzie tak prosty jak na kartce papieru!

Comarch medNote, to rewolucja na rynku aplikacji do zarządzania Indywidualnymi Praktykami Lekarskimi – dlaczego? Jedną z pięciu kluczowych cech powodujących, że Comarch medNote wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań, jest jego intuicyjność i prostota obsługi.

  • praca z aplikacją przypomina wypełnianie dokumentacji medycznej lub edytowanie tekstu
  • użytkowanie Comarch medNote nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy
  • całość opiera się na cyfrowej wersji dokumentów znanych lekarzom z codziennej pracy
  • rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o komforcie pracy użytkownika – nie wymaga przełączania się między dziesiątkami okien, czy zakładek
     

 
Comarch medNote, to najbardziej przyjazna użytkownikowi aplikacja do zarządzania Indywidualną Partyką Lekarską dostępna na rynku. Prostota pracy z medNote polega na wyświetlaniu na ekranie dokumentów w taki sposób jak lekarz obecnie widzi je przed sobą na biurku. Przewagą nad kartką papieru jest fakt, że pisząc na kartce lekarz nie może skopiować szybko tekstu, umieszczać automatycznie często używanych zwrotów, korzystać ze podpowiedzi dla słownika rozpoznań, czy też szybko przeszukać historię choroby pacjenta. W medNote jest to możliwe!

2015-01-20