Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Kompania Piwowarska: Przekonaj się dlaczego warto wprowadzić e-faktury!

browar Wydawać by się mogło, że jedynym powodem, aby zastąpić papierowe faktury ich elektronicznymi odpowiednikami jest troska o ekologię i co za tym idzie dobry wizerunek firmy. Oczywiście to ważny aspekt, ale nie jedyny – wprowadzenie e-faktur po prostu się opłaca. Wie o tym wiele przedsiębiorstw za granicą np. w Danii, Szwecji, Litwie czy Austrii. Na ich tle Polska wciąż zajmuje daleką pozycję. Kiedy Kompania Piwowarska i Comarch rozpoczynały swój projekt, e-fakturowy rynek był jeszcze słabo rozwinięty, lecz dzięki technologii udało się wypracować innowacyjne i efektywne biznesowo rozwiązania. Jakie korzyści można odnieść wprowadzając e-faktury?

Po pierwsze – mniejsze koszty

Wyprodukowanie i przechowywanie faktury wymaga poniesienia kosztów papieru, tuszu, których nie będzie w przypadku elektronicznej dokumentacji. Co więcej – potrzeba przestrzeni biurowej, by te tradycyjne móc przechowywać. W efekcie na półkach piętrzą się teczki i segregatory. A przechowywanie faktur elektronicznych? Koszt przechowywania dokumentacji na dysku jest znacznie mniejszy, niż produkowania i przechowywania papierowych odpowiedników. Dodatkowo odchodzą koszty związane z ich przesyłaniem – droga elektroniczna to łatwiejszy , szybszy i tańszy sposób.

Po drugie  - szybka obsługa

Odnalezienie właściwego dokumentu w stosie segregatorów i w stercie teczek bywa bardzo czasochłonne. Nie sprzyja to także wewnętrznej wymianie dokumentów sprzedażowych w firmie ze skomplikowaną strukturą, w której wiele osób uczestniczy w procesie wymiany. E-fakturowanie oferuje łatwe przechowywanie w archiwum, co zmniejsza ryzyko zgubienia faktury niemal do zera.

Po trzecie –krok w stronę przyszłości

Globalizowana gospodarka stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania. Różne systemy prawne nakładają na nich różne wymagania nawet w obrębie tej samej wspólnoty gospodarczej. W przypadku Unii Europejskiej jedno jest pewne – e-faktura stanie się w niedalekiej przyszłości obowiązującym standardem. Raport Komisji Europejskiej z 2009 roku dotyczący usuwania barier biurokratycznych, zakłada że rozpowszechnienie używania faktur elektronicznych jest jednym z podstawowych zadań państw członkowskich. Docelowo elektroniczne faktury mają stać się główną formą fakturowania w ramach Unii Europejskiej do 2020 roku.

Decydując się na faktury elektroniczne, KP idzie z duchem czasu i wykorzystuje najnowsze technologie. EDI to dziedzina niezwykle rozwojowa, daje nowe możliwości. To nie tylko efektywność biznesowa czy gwarancja sprawności technicznej systemu. To także ekologia i promowanie pozytywnych wzorcówtłumaczy Jarosław Wasilewski, osoba odpowiedzialna w IT Kompanii Piwowarskiej za elektroniczną wymianę danych EDI.

Kompania Piwowarska należy do firm innowacyjnych. Od swojego powstania wprowadza produkty, które zmieniają polski rynek piwa. Firma jest znana nie tylko z wysokiej jakości piwa, lecz również z odpowiedzialnego sposobu prowadzenia biznesu. Dobrym przykładem jest obecnie wdrażana strategia „Postaw na piwo”, która opiera się na pięciu filarach, którymi są czyste środowisko, wydajne i przyjazne uprawy, oszczędzanie wody, rozwój biznesu i społeczności, odpowiedzialne spożycie. Swoim wyborem udowadnia, że to nie mit.

Dodatkowo pokazuje swoje innowacyjne podejście do biznesu jednocześnie uwalniając moce przerobowe. Partnerskie podjeście do dystrubutorów sprawiło że z systemu korzysta 300 hurtowników. 

Przekonały Cię te argumenty? Skontaktuj się z nami i prowadź elektroniczną dokumentację z Comarch EDI

  


 

2016-09-30