Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Medyczne Centrum Przetwarzania Danych

We Wrocławiu powstało Medyczne Centrum Przetwarzania Danych. W połowie września otworzy je spółka Data Techno Park (dawniej Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny).

Dzięki tej inwestycji 500 tys lekarzy, 38 mln pacjentów oraz płatnicy, tacy jak Narodowy Fundusz Zdrowia będzie bliżej realizacji strategii e-Zdrowie na lata 2011-2015. Nastąpi ułatwienie dostępu do informacji z zakresu ochrony zdrowia, poprawa efektywności elektronicznego obiegu dokumentów, integracja systemów komputerowych do zarządzania szpitalami i przychodniami, a także tworzenie rozwiązań zgodnych z wytycznymi Komisji Europejskiej, by włączyć Polskę do obszaru elektronicznego zapisu medycznego, tzw. EHR.

Dynamiczny rozwój i elektronizacja służby zdrowia to najlepszy czas na modernizację również Twojej działalności. W najbliższym czasie będzie można zaobserwować coraz większą świadomość informatyczną właścicieli placówek medycznych oraz pracowników ochrony zdrowia. Pozostanie obojętnym wobec ciągłych zmian może doprowadzić do znacznego zacofania informatycznego co spowoduje, że placówka stanie się mniej konkurencyjna na rynku.

Jeszcze dzisiaj samo posiadanie dobrze wdrożonego systemu informatycznego może dawać dużą przewagę na rynku. Już niedługo jednak nie będzie instytucji, które nie będą posiadały takich systemów. Walka przeniesie się wtedy wzorem innych branż na kolejny poziom, optymalizacji procesów biznesowych. Warto zatem już teraz wybrać firmę wdrożeniową, która pomoże także w placówce medycznej na obniżenie kosztów własnych prowadzenia działalności.

Polecamy OptiMED24, którego niektóre cechy to:

 • tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej zgodnej z obowiązującymi przepisami,
 • zapewnione ciągłe aktualizacje systemu do zmian,
 • indywidualnie tworzone i dostosowywane karty badań,
 • automatyzacja rozliczeń z NFZ,
 • wewnętrzne rozliczanie prowizyjne lekarzy,
 • darmowa baza danych i niska cena oprogramowania.

Praca z systemem wspomagającym zarządzanie sektorem ochrony zdrowia nie musi być trudna, a korzyści, które za sobą niesie przyczynią się do zwiększenia zadowolenia po stronie zarówno pracowników jak i pacjentów przez m.in.:
 • co najmniej 50% przyśpieszenie obsługi pacjenta w rejestracji,
 • bezpieczeństwo przechowywania danych na serwerze,
 • eliminacja potrzeby kilkukrotnego przepisywania tych samych danych,
 • automatyczna integracja z laboratoriami poprzez wymianę zleceń i wyników,
 • szybka obsługa i rozliczanie pacjentów i kontrahentów komercyjnych.
   

Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe

2014-09-12