Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

NOWA PERSPEKTYWA UNIJNA SZANSĄ NA ROZWÓJ WIELKOPOLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW!

Ruszająca w tym roku nowa perspektywa finansowa 2014-2020, otwiera dla polskich przedsiębiorców szerokie możliwości finansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Dotacje są szansą na rozwój przedsiębiorstw z sektora MŚP zarówno w zakresie nowoczesnych technologii, jak i innowacji. Terminy konkursów nie są jeszcze znane, jednak przedsiębiorcy już dziś powinni rozpocząć przygotowania, aby złożyć wniosek w pierwszym terminie.

Wsparcie inwestycji, podobnie jak w ubiegłych latach pochodzić będzie z trzech głównych źródeł: krajowych, regionalnych oraz z Programu Polska Wschodnia – skoncentrowanego na rozwoju województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Na szczególną uwagę zasługują programy regionalne, w ramach których wysoko wspierane będą tzw. inteligentne specjalizacje. Inteligentne Specjalizacje, czyli branże na rozwoju których szczególnie zależy jednostkom finansującym, zostały wybrane dla każdego z województw.

W województwie wielkopolskim są to m.in.: branża spożywcza, meblowa oraz medyczna.
W ramach programów regionalnych firmy zainteresowane technologiami sfinansują m.in. zakup sprzętu i oprogramowania umożliwiającego wdrożenie nowej e-usługi, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych klasy ERP, a także wsparcie dla platformy B2B.

Na realizację 15 regionalnych programów przeznaczono ok. 60 proc. funduszy strukturalnych, czyli aż 31 mld euro, z czego województwo wielkopolskie dysponować będzie kwotą 2,4 mld euro. Nowa transza środków to szansa na sfinansowanie innowacyjnych projektów przy wsparciu unijnych dotacji.

Na chwilę obecną nie są znane terminy naborów wniosków. Zdaniem ekspertów możliwy termin ogłoszenia konkursów to trzeci kwartał 2015 r. Otrzymanie dofinansowania wiąże się jednak z przygotowaniem merytorycznego wniosku na temat potrzeb technologicznych. To zatem właściwy moment na podjęcie decyzji w zakresie kierunku rozwoju przedsiębiorstwa.

Graphcom, który dysponuje szeroką wiedzą na temat możliwych do sfinansowania projektów, już dziś zachęca wszystkich przedsiębiorców do zgłaszania się ze swoimi inwestycjami. Dzięki temu możliwe będzie znalezienie najkorzystniejszego sposobu sfinansowania inwestycji i złożenie wniosku w pierwszym terminie.


Graphcom wspiera klientów począwszy od napisania wniosku o dotację, poprzez złożenie wniosku o płatność, aż po zamknięcie całego procesu dofinansowania.

Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

2015-01-19