Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Nowa wersja systemu Comarch ERP Optima 2017.2.1

Miło nam poinformować, że dostępna jest już nowa wersja systemu Comarch ERP Optima 2017.2.1. Nowa odsłona, dostosowana została do zmian w przepisach, a także wzbogacona o nowe funkcjonalności, które w znaczy sposób wzbogacają atrakcyjność systemu oraz poprawiają ergonomię pracy.

Nowa wersja umożliwia m.in.:

  • Wysyłanie plików JPK_VAT i JPK_PKPiR za pomocą nowych wzorów dokumentów elektronicznych obowiązujących od stycznia 2017.
  • Naliczenie deklaracji: VAT-9M(7), VAT-UE(4), VAT-UEK(4), VAT-27(2) na nowych formularzach obowiązujących za okres rozliczeniowy od stycznia 2017 roku wraz z ich wydrukami, eksportem do systemu e-Deklaracje oraz eksportem do Comarch ERP Pulpit Menadżera.
  • Naliczanie zaliczki podatku w związku ze zmianami dotyczącymi naliczania kwoty wolnej.
  • Wystawienie świadectwa pracy wg. nowego wzoru.
  • Eksport danych pracowników do pliku o formacie *.csv i imort  danych do programu Z-12 GUS, w celu przygotowania i przesłania Sprawozdania o strukturze wynagrodzeń według zawodów GUS Z-12.
  • Wystawienie świadectwa pracy wg. nowego wzoru.

Dodatkowo Comarch ERP Optima wzbogacona została o dedykowany algorytm, który umożliwia rozliczenie umów cywilno-prawnych godzinowych oraz bezpośrednią wysyłkę deklaracji AKC-WW na portal PUESC. Od nowej wersji możliwa jest także automatyczna wysyłka deklaracji Intrastat na portal PUESC.

Nie jesteś użytkownikiem Comarch ERP Optima? Comarch ERP Optima to narzędzie dedykowane dla mikro, małych i średnich firm działających w różnych branżach. System pozwala w łatwy i szybki sposób wystawić faktury, obsłużyć magazyn, zaksięgować dokumenty, naliczyć wypłaty oraz rozliczyć się z urzędami. Pozwala na obsługę każdego rodzaju procesów biznesowych, począwszy od kompleksowej obsługi Klienta, poprzez operacje księgowe i procedury kadrowo- płacowe.  System wybrało już ponad 60 000 Klientów, co klasyfikuje system jako jeden z najchętniej wybieranych programów do obsługi małych i średnich firm!


2017-02-10