Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Podsumowanie konferencji medycznej Graphcom

We wrześniu 2014 r. w oddziale Comarch SA w Poznaniu, miało miejsce seminarium dotyczące możliwości i mechanizmów, które pozwalają na zwiększenie zysków placówek medycznych. Organizatorem przedsięwzięcia była spółka Graphcom pod patronatem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Założeniem konferencji było przedstawienie uczestnikom możliwości optymalizacji ich działalności przez rozwój części szarej, części białej, wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, kończąc na promocji w Internecie i utworzeniu nowych dróg dotarcia do pacjentów i kontrahentów. Ważnym aspektem prezentacji było ukierunkowanie na opłacalność wprowadzanych rozwiązań i szybki zwrot z inwestycji.

Szczególny nacisk postawiono na podejście procesowe we wdrażaniu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i tym samym udowodniono, że takie podejście pozwala na efektywną poprawę pracy oraz uzyskanie mierzalnych korzyści biznesowych. Osiągnięcie oczekiwanego efektu możliwe jest dzięki współpracy z doświadczą firmą, która potrafi określić zysk i zwrot z inwestycji (ROI).

Dzięki audytowi korzyści, który pozwala na odnalezienie wrażliwych obszarów działalności i poddaniu ich optymalizacji z wykorzystaniem narzędzi IT takich jak system OptiMED24 w odniesieniu do dużej przychodni można m.in.:

  • zmniejszyć czasochłonność obsługi pacjentów w gabinecie o 1500 rbh rocznie,
  • zmniejszyć czasochłonność obiegu dokumentacji wewnątrz placówki do 90%,
  • zwiększyć marżę z usług komercyjnych do 50 tys. zł rocznie.

Rozwiązanie jakim jest system OptiMED24 zapewnia:
  • prowadzenie i aktualizacje elektronicznej dokumentacji medycznej zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia,
  • obsługę rozliczeń z NFZ oraz usług komercyjnych,
  • możliwość dostosowania do indywidualnej formy prowadzenia działalności po względem prowadzenia rejestracji, gabinetów i administracji.

Spółka Graphcom specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach, teraz także medycznych oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

2014-10-03