Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Skąd brać środki na e-zdrowie?

Od września trwa nabór wniosków na projekty z zakresu e-zdrowia. Do 30 listopada publiczne placówki medyczne mogą ubiegać się o wsparcie.  Kwota przeznaczona na projekty z zakresu e-zdrowia, wsparcia cyfryzacji procesów w obszarze ochrony zdrowia i usług publicznych wynosi 15 000 000,00 zł. Minimalny wkład własny to jedynie 15 tys. zł na każde 100 tys. dofinansowania.


Co można zyskać w ramach dofinansowania z poddziałania 2.1.1  Regionalnego Programu Operacyjnego?
  • Wdrożenie rozwiązań gabinetowych do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w usługach zdrowotnych epodniosą standard świadczonych usług. Zobacz rady lekarzy, jak wybrać system do EDM.
  • Zdalna opieka medyczna i stałe monitorowanie pacjentów przez personel medyczny znacząco zwiększą poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania wśród osób zależnych, chorych i niesamodzielnych. 
  • Rozwiązania telemedyczne służące do diagnostyki umożliwią kontakt z personelem placówek medycznych, bez konieczności opuszczania domu (telekonsultacje z lekarzami specjalistami). 

Spółka Graphcom od 16 lat wdraża rozwiązania systemy do zarządzania polskiego producenta Comarch, w tym Comarch Optimed24 dla gabinetów i placówek medycznych. Zobacz case study z wdrożenia systemu Comarch Optimed24 w placówckach medycznych.

Spółka Supra Serwis specjalizuje się w kompleksowym pozyskiwaniu dofinansowania ze środków publicznych oraz rozliczaniu projektów dofinansowanych. 
 
   
 
 

2016-10-24