Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Tablet w każdym gabinecie lekarskim?

Tablet ma być z założenia urządzeniem intuicyjnym w obsłudze, które nie ustępuje funkcjonalnością komputerowi osobistemu. Ta idea spodobała się szpitalowi MSW w Białymstoku. Tablety będą tam nieodzownym elementem obchodów na szpitalnych oddziałach. Dzięki temu lekarza będą mogli wprowadzać zlecenia na bieżąco do systemu, a personel medyczny będzie miał łatwy dostęp do dokumentacji medycznej chorych. Obsługa dokumentacji medycznej na tablecie nie będzie wyłącznością dla szpitali.

Ten prosty i jednocześnie mobilny sposób obsługiwania dokumentacji medycznej będzie z powodzeniem prowadzony również w prywatnych gabinetach lekarskich. Stanie się to za sprawą wprowadzenia na początku roku 2015 innowacyjnego systemu MedNote. Które umożliwi lekarzom wypełnianie dokumentacji medycznej tak przejrzyście jak na kartce papieru.

MedNote będzie czymś więcej niż notatnik elektroniczny. Dzięki słownikom i podpowiedziom system poprowadzi lekarza na każdym kolejnym etapie wypełniania dokumentacji medycznej podczas wizyty, a dane będzie można wpisywać zarówno na komputerze, jak i tablecie.

 
Dzięki systemowi MedNote, lekarz będzie miał dostęp do dokumentacji medycznej z każdego miejsca, niezależnie czy będzie przyjmował w gabinecie, czy też w domu. System podpowiedzi skróci czas potrzebny na wybranie leku, a także wyświetli aktualne poziomy refundacji, zakresy wskazań oraz informacje o dostępności rynkowej danego leku. Wszystkie wypełniane dane, zapisywane będą automatycznie co uniemożliwi ich utratę nawet w przypadku nagłego wyłączenia urządzenia.

2014-12-15