Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Usługi w chmurze - rozwiązanie dla tradycyjnego podejścia do dokumentacji medycznej

Podmioty lecznicze w Polsce mają ustawowy obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej wyłącznie w formie elektronicznej od dnia 1 sierpnia 2017 roku.

Dla Indywidualnych Praktyk Lekarskich, które nie potrzebują skomplikowanych rozwiązań, zakup kosztownego i obszernego systemu dla prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest nieuzasadniony. Problemem dla takich lekarzy staje się też często konieczność łatwego dostępu do dokumentacji pacjentów.

Rozwiązaniem może być Comarch medNote. Jest to rewolucja na rynku aplikacji do zarządzania Indywidualnymi Praktykami Lekarskimi. Comarch medNote wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań, przez jego intuicyjność i prostotę obsługi:

  • praca z aplikacją przypomina wypełnianie dokumentacji medycznej lub edytowanie tekstu,
  • użytkowanie Comarch medNote nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy,
  • całość opiera się na cyfrowej wersji dokumentów znanych lekarzom z codziennej pracy,
  • rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o komforcie pracy użytkownika – nie wymaga przełączania się między dziesiątkami okien, czy zakładek.

Comarch medNote, to najbardziej przyjazna użytkownikowi aplikacja do zarządzania Indywidualną Partyką Lekarską dostępna na rynku. Prostota pracy z medNote polega na wyświetlaniu na ekranie dokumentów w taki sposób jak lekarz obecnie widzi je przed sobą na biurku. Przewagą nad kartką papieru jest fakt, że w medNote lekarz może skopiować szybko tekst, umieszczać automatycznie często używane zwroty, korzystać z podpowiedzi dla słownika rozpoznań, czy też szybko przeszukać historię choroby pacjenta.

2015-07-09