Strona główna Aktualności
Zobacz również w tej kategorii:

Aktualności

Zobacz jak system Comarch ERP XL wspiera przedsiębiorstwa z branży meblowej

Twoja firma zajmuje się produkcją mebli? Borykasz się z problemem braku narzędzi do sprawnej ewidencji i rozliczania produkcji, a także rozproszonej logistyki, która nie jest efektywnie nadzorowana? 

W okresie dużego zapotrzebowania na meble, niezbędny staję się zintegrowany system, który pozwoli przedsiębiorstwu na zapanowanie nad optymalnym poziomem zapasów, skuteczną realizacją zamówień, a także wesprze w poprawie terminowości dostaw.

Rozwiązaniem powyższych problemów jest wdrożenie systemu Comarch ERP XL, proponowanego przez spółkę Graphcom. System dzięki swojej szerokiej funkcjonalności został w pełni dostosowany do potrzeb firm z branży meblowej. Jego implementacja pozwala na dokładne powiązanie zamówień odbiorców ze zleceniami produkcyjnymi i dokumentami sprzedażowymi. Rozwiązanie umożliwia lepsze zarządzanie stanami magazynowymi oraz pozwala na dokładne określenie ilości produktów, jakie przedsiębiorstwo jest w stanie wytworzyć, z posiadanych na stanie surowców i półproduktów.

Ponieważ produkcja mebli wymaga stałego zaopatrzenia w surowce, system Comarch pomaga w skutecznym planowaniu zapotrzebowania na towary. Dzięki temu możliwe jest określenie optymalnego poziomu zapasów, który pozwoli przedsiębiorstwu na uniknięcie sytuacji, w których na magazynie utrzymywane są nadwyżki, generujące dodatkowe koszty.

System wspiera przedsiębiorstwa także w planowaniu tras i obsłudze transportu. Pozwala na znaczne zmniejszenie nakładu pracy, poprawia trafność decyzji, co przekłada się na niższe koszty obsługi transportu. Comarch ERP XL pozawala także podzielić klientów na trasy i przygotować działowi logistyki wstępną propozycję sposobu wywozu. Zamówienia gromadzone są w paczki, a te w wysyłki, do których dopasować można odpowiedni środek transportu, stosowny do wagi i objętości towaru, który ma zostać wywieziony.

Wdrożenie systemu Comarch ERP XL przyśpiesza i usprawnia obsługę zachodzących procesów, daje dokładniejszy obraz na temat rentowności poszczególnych działań, a także usprawnia współpracę pomiędzy przedsiębiorstwem, a kontrahentami. Uporządkowanie i zautomatyzowanie procesów dzięki Comarch ERP XL wpływa na wyraźny spadek wartości zapasów magazynowych, znaczny spadek czasu potrzebnego na zaplanowanie produkcji, a przede wszystkim gwarantuje wzrost skuteczności realizacji zamówień. Więcej informacji o systemie Comarch ERP XL dla branży meblowej.


2015-06-15