Sprzedaż krajowa

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo realizuje produkcję, czy tylko dystrybuuje materiały budowlane, działa w warunkach rynkowych i musi w jak największym stopniu ułatwić zakup klientowi końcowemu. System informatyczny musi zatem posiadać narzędzia, które umożliwią dotarcie do naszego rynku docelowego. Mnogość kanałów sprzedaży wymaga specyficznej obsługi każdego z nich. Poniższy schemat prezentuje nowoczesne przedsiębiorstwo z branży budowlanej, działające w strukturze rozproszonej.

 Zapewniamy integrację wszystkich kanałów sprzedaży dzięki:
  • Ujednoliconej bazie asortymentowej;
  • Centralnie sterowanej polityce cenowej i promocyjnej;
  • Automatycznej dystrybucji dokumentów w ramach placówek własnych oraz partnerów franczyzowych;

Nasze rozwiązania wspierają sprzedaż poprzez:
  • dystrybutorów,
Szczególnie przydatna jest tu Internetowa platforma B2B, która automatyzuje komunikację i wymianę dokumentów z naszym odbiorcą w zakresie: zapytań ofertowych, ofert, zamówień, faktur, reklamacji, cenników, promocji.
Dowiedź się więcej o B2B

  • salony/składy własne,
Stosując pracę rozproszoną online w systemie Comarch ERP XL, lub za pomocą rozwiązań offline w oparciu o Comarch ERP OPTIMA obsłużymy sieć własnych salonów sprzedaży, również z wykorzystaniem stanowisk pracujących w oparciu o rozwiązania POS.
Dowiedź się więcej o obsłudze sieci sklepów

  • salony/składy franczyzowe,
Wykorzystując Comarch ERP OPTIMA, działającą w modelu offline, obsłużymy sieć franczyzowych partnerów handlowych, również z wykorzystaniem stanowisk pracujących w oparciu o rozwiązania POS.
Dowiedź się więcej o obsłudze sieci sklepów

  • przedstawicieli handlowych,
Wykorzystując Comarch Mobile Sprzedaż zorganizujemy pracę przedstawicieli handlowych, w zakresie obsługi wizyt handlowych, zadań, rejestracji zamówień, kontroli dostępności towarów u klienta, obsługi promocji i gratisów, oraz ewidencji czasu pracy i przebiegu pojazdu.
Dowiedź się więcej o rozwiązaniach mobilnych

  • handel internetowy.
Uruchomienie sprzedaży w sieci jeszcze nigdy nie było tak proste. Wprowadzimy Cię do społeczności wszystko.pl, czyli klientów korzystających z systemów do zarządzania Comarch ERP i udostępniających swoją ofertę towarową do sprzedaży w Internecie za pośrednictwem wirtualnej galerii handlowej wszystko.pl. Nasz zaawansowany sklep Internetowy spełni oczekiwania Twoich klientów.
Dowiedź się więcej o narzędziach sprzedazy w Internecie

Dzięki wbudowanej w system pracy rozproszonej, wspieramy również obsługę sieci własnych centrów dystrybucyjnych, których celem jest obsługa lokalnych salonów/składów własnych, franczyzobiorców i lokalnych partnerów handlowych.
 
 
Zapis do newslettera

* pola wymagane