Profil klienta

Prywatne zakłady służby zdrowia oraz prywatne praktyki lekarskie, pielęgniarskie czy położnicze. Również działające w strukturze rozproszonej.
Skrócony opis rozwiązania:

Coraz więcej placówek medycznych inwestuje w nowoczesne technologie informatyczne, aby w znaczący sposób usprawnić zarządzanie, organizację personelu i podnieść komfort pracy. Działania te prowadzą do głównego celu, jakim jest zwiększenie standardu świadczonych usług.

Automatyzacja codziennych czynności, usprawnienie pracy personelu i zwiększenie wydajności procesów są kluczem do generowania znacznych oszczędności. Ze względu na dużą liczbę danych medycznych, w tym także rozliczeniowych system musi być wyposażony w centralną bazę danych oraz szereg dedykowanych modułów, które służą do sprawnej wymiany informacji o danych osobowych, danych rozliczeniowych z NFZ, czy też zarządzania komercyjnymi cennikami i pakietami.
Przydatny okazuje się natychmiastowy dostęp do historii choroby z poziomu wyszukiwarki tekstowej lub szczegółowych filtrów wyszukiwania oraz możliwość szybkiego wystawiania recept, skierowań, zleceń i zwolnień. Istotna jest także integracja z laboratoriami z zakresie elektronicznego odbierania wyników badań, widocznych bezpośrednio na karcie pacjenta.

Aby sprostać wymaganiom współczesnych pacjentów nowoczesna placówka musi docierać do potencjalnego odbiorcy za pomocą różnych kanałów komunikacji, jak np.:

  • Rejestrowanie pacjentów na wizyty za pomocą strony Internetowej placówki medycznej,
  • Umożliwienie rejestracja i wyszukiwania informacji o lekarzach przez portal HaloDoktorze.pl oraz ZnanyLekarz.pl,
  • Wysyłanie komunikatów email, SMS przypominających o terminach wizyt.
  

Zebrana dokumentacja medyczna powinna być odpowiednio chroniona przed uszkodzeniem lub utratą. Systemowa baza danych powinna być zabezpieczona usługą iBard24, służącą do automatycznego przesyłania wrażliwych danych na zewnętrzne serwery, co zapewnia ich całkowite bezpieczeństwo i możliwość odzyskania, w przypadku ich utraty z powodu awarii sprzętu, kradzieży sprzętu, lub innych zdarzeń losowych (np. powodzi).

 

Dowiedź się więcej...