Zobacz również w tej kategorii:
Inne branże
Zobacz, dla kogo jeszcze mamy rozwiązania.

Case study

Eljon

Eljon Sp. j. jest dystrybutorem artykułów spożywczych, działającym na rynku kaliskim od 1992 roku. 

Uzyskane korzyści wprowadzenia Comarch ERP XL przyczyniły się do zmniejszenia zatrudnienia w dziale sprzedaży za sprawą automatycznego przekształcania zamówienia sprzedaży do faktury sprzedaży. Pracownikom tego działu zmieniono zakres obowiązków. Zaczęli oni odpowiadać za wprowadzenie identyfikacji dokumentów według kodów kreskowych i edycję na poziomie osoby kompletującej zamówienie. Ponadto za sprawą Comarch ERP XL poprawiła się kontrola nad pieniędzmi, które handlowcy przyjmują od klientów.
  • Pracownicy magazynu dostrzegli znaczącą poprawę w dostępie do danych na temat faktur sprzedaży i zamówień sprzedaży.
  • Dział Księgowości może rozliczać wyciągi bankowe przez import z programu banku. Ponadto docenia przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika.
  • Kierownictwo hurtowni Eljon zyskało natychmiastowy dostęp do danych z wielu miesięcy, co znacznie ułatwiło analizy. Np. możliwość analizy rentowności (wydajności) ciężarówki i kierowcy (...)
 
Zobacz więcej...

Extrem


Extrem działa od 1994 r. i jest europejskim dystrybutorem klejów przemysłowych działającym w Polsce, Litwie, Ukrainie, Białorusi.
 

Wdrożenie systemu CRM w firmie Extrem dało ogromne wsparcie handlowcom, pracującym na terenie całego kraju. Niemal w każdym miejscu i chwili mogą sprawdzić wszystkie wcześniej wprowadzone, potrzebne dla siebie i odpowiednio zaprezentowane informacje, na temat przypisanych do siebie kontrahentów. Zaraz po odbytej wizycie mogą na bieżąco wprowadzić nowe dane czy zamówienia, tak aby pracownicy w centrali mogli odpowiednio szybko na nie zareagować.
Pracownikom w siedzibie firmy oprócz możliwości natychmiastowej reakcji na złożone oferty  wdrożenie pozwoliło na globalną kontrolę ich pracy, szybkie zdobycie informacji z przeprowadzonych wizyt, a także udoskonaliło prowizyjne rozliczanie. Zaimplementowane zostało również wprowadzanie i analizowanie przejechanych tras z podziałem na każdy dzień tygodnia (...)
 

Zobacz więcej...
 

Waspol S.A.


Waspol - jest jednym z największych, niezależnych dystrybutorów alkoholi wysokoprocentowych, piwa i wina w Polsce.
Wdrożenie Comarch Comarch ERP XL przyczyniło się do zautomatyzowania i uproszczenia procesów biznesowych zachodzących w Waspol S.A. W szczególności wdrożenie systemu umożliwiło lepszą obsługę klienta poprzez szybki dostęp do informacji. W obszarze księgowości zlikwidowano opóźnienia w rejestracji dokumentów ze wszystkich oddziałów z 30 dni do 0. Uproszczono procesy księgowe i obniżono koszty dzięki integralności systemu. Uruchomiono wielowymiarowe analizy sprzedaży, pozwalające na optymalizację portfela produktów i koncentracje na kluczowych odbiorcach. Dzięki integralności systemu i platformie analitycznej Business Intelligence został skrócony czas uzyskiwania wymaganych analiz (...)

Zobacz więcej...
 

PHP Wawrzyniak


Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne WIESŁAW WAWRZYNIAK prowadzi działalność w obszaryach tj.: Hurtownia Alkoholu, Sklepy, Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze i Hodowla Zwierząt, oraz Gorzelnie i Zakład Rektyfikacji Spirytusu.

Sukces jakim zakończyło się wdrożenie Comarch ERP XL w PHP Wiesław Wawrzyniak spowodowało podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu w kolejnej firmie . System Comarch Magazyn Wysokiego Składu został wdrożony w Chłodni przeznaczonej do składowania towarów z branży spożywczej ( mięsa, warzywa, owoce, ryby). System umożliwił zarządzanie położeniem i miejscem w magazynie w taki sposób aby system sam rozmieszczał towar w odpowiedniej lokalizacji magazynu, która uwzględnia jego wielkość i nośność.
 Zobacz więcej...

Inland Sp. z o.o.


Firma Inland powstała w 2000 roku pod nazwą X-Partner. Inland Sp. z o.o. od lat współpracuje z firmą Xerox- wiodącym producentem urządzeń drukujących.

Wdrożenie Comarch ERP XL  w widoczny sposób przyczyniło się do usprawnienia zarządzania przedsiębiorstwem a także szybszego przebiegu wielu procesów biznesowych i przepływu informacji. Podstawową i niezaprzeczalną korzyścią jest integracja informacji w jednym systemie (bazie danych) zaczynając od rejestracji zamówienia do wystawienia dokumentów sprzedaży. 

Zobacz więcej...

Chata Polska S.A.

Chata Polska to sieć niezależnych partnerów detalicznych funkcjonująca na rynku od 1997 roku. Intencją powołania spółki było stworzenie skutecznych mechanizmów konkurowania na rynku handlu detalicznego.

Za pomocą Comarch ERP XL Chata Polska uzyskała:
     * przyspieszenie procesów handlowych,
     * komfort bieżącej pracy operacyjnej.
     * zwiększenie jakości,

Zastosowanie modułu Zamówień dało możliwość składania Zamówień Sprzedaży przez sprzedawców handlowych bezpośrednio z odwiedzanych sklepów, dzięki wykorzystaniu mobilnych terminali łączących się z centralą poprzez modemy telefonii komórkowej.
Umożliwiło to eliminację papierowych zamówień i zewnętrznych cenników. Dzięki temu znacznie zredukowała się ilość błędów oraz skrócił się czas potrzebny na rejestrację Zamówienia Sprzedaży.
Implementacja modułu Sprzedaż dzięki funkcjonalności łatwego przekształcania dokumentów od Zapytania Ofertowego, poprzez Zamówienie Sprzedaży, aż do wystawienia Faktury wyeliminowała całkowicie zadania związane z ponownym wprowadzaniem tych samych danych na różnych dokumentach.

Zobacz więcej...