Przemysł

Co system ERP ma wspólnego z hybrydami? Rozpoczynamy wdrożenie u producenta lakierów hybrydowych

system ERP w produkcji lakierów hybrydowych

Wśród naszych nowych klientów znajduje się polski producent lakierów hybrydowych i produktów do makijażu. Firma jest wyjątkowo dobrze rozpoznawalna na rynku, ponieważ jej lakiery hybrydowe goszczą dzisiaj na paznokciach co drugiej Polki. Markę, która w naszym kraju stała się już niemal kultowa, można spotkać również w innych krajach, w tym w Grecji, Francji, Hiszpanii, Niemczech czy Rosji. W związku z dynamicznym rozwojem działalności firma dostrzegała potrzebę zmian w obszarze oprogramowania IT, tak by móc jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby współczesnego rynku. Poszukiwała więc rzetelnego i doświadczonego dostawcy usług IT, który będzie w stanie sprostać jej oczekiwaniom. Zostaliśmy zarekomendowani jako wieloletni, sprawdzony parter Comarch specjalizujący się w nietypowych działaniach wdrożeniowych. Producent lakierów hybrydowych postanowił więc obdarzyć nas zaufaniem.

Aktualizacja systemu Comarch ERP XL – solidna baza dla kolejnych działań

Wraz z końcem lutego 2019 r. nasi konsultanci wdrożeniowi pomyślnie zakończyli pierwszy, bazowy etap prac. Dotyczył on aktualizacji systemu ERP XL z wersji 2016 do wersji 2018. Było to działanie konieczne przede wszystkim po to, by klient mógł utrzymać wsparcie serwisowe ze strony Comarch. Producent oprogramowania wspiera wyłącznie 2 ostatnie wersje systemu. Dla tak poważnego podmiotu jak nasz nowy klient jest ogromnie istotne, by zapewnić sobie ciągłość wsparcia gwarancyjnego Comarch.

Zadanie było bardzo złożone, a sytuacja dość specyficzna, jednak wspólnymi siłami udało nam się pomyślnie sfinalizować projekt. Efekty pracy ostatnich tygodni dowodzą profesjonalizmu i zaangażowania zespołu Graphcom. Doceniam atmosferę, jaka panowała podczas tego pierwszego etapu prac. Myślę, że uzyskane rezultaty to w dużej mierze zasługa zgranego zespołu. Ze względu na presję czasową, prace wdrożeniowe były prowadzone w dzień i w nocy, jednak udało nam się osiągnąć zamierzony cel. System Comarch ERP XL został zaktualizowany do nowej wersji. Zyskaliśmy solidną bazę do dalszego działania.

Dyrektor Operacyjny po stronie Klienta 

Nowa wersja Comarch ERP XL – większa funkcjonalność i zgodność z aktualnymi przepisami prawa

W tym miejscu warto podkreślić dwa zasadnicze powody, dla których Comarch aktualizuje swoje systemy. Po pierwsze, wynika to z konieczności dostosowania oprogramowania do zmieniających się przepisów prawa. Po drugie, nowa wersja to jednocześnie nowe, praktyczne funkcjonalności. Comarch ERP XL w wersji 2018 ma ich aż 339. Dotyczą różnych obszarów, w tym m.in. zmian w księgowości, choćby w zakresie niedawnych modyfikacji w deklaracji VAT czy w związanych z nią dokumentach JPK. Dla naszego klienta było to szczególnie ważne, ponieważ firma do końca 2018 roku korzystała z usług biura rachunkowego, a z początkiem roku 2019 zdecydowała się samodzielnie prowadzić księgowość w Comarch ERP XL. Oznaczało to konieczność, by do dnia 25.02.2019 dostarczyć do Urzędu Skarbowego odpowiednie dokumenty (VAT, JPK), i co ważne, w aktualnie wymaganej wersji. Nasi konsultanci wdrożeniowi stanęli przed niemałym wyzwaniem, ponieważ, do tego czasu trzeba było zakończyć prace związane ze zmianą wersji systemu Comarch ERP XL, tak by firma mogła terminowo wywiązać się ze swoich obowiązków.

Misja zakończona sukcesem

W okresie od listopada 2018 do lutego 2019, kiedy to trwał projekt pt. „Zmiana wersji systemu ERP”, nasi konsultanci poświęcili w sumie około 1300 rbh na prace związane z realizacją działań dla producenta lakierów hybrydowych  W projekt zaangażowani byli zarówno konsultanci wdrożeniowi, jak i programiści. I choć nie obyło się bez trudniejszych momentów, w których powodzenie przedsięwzięcia stało pod znakiem zapytania, to jednak udało nam się zachować spokój i pracować w skupieniu. Motywował nas ambitny projekt i możliwość współpracy z jednym z najbardziej liczących się producentów w branży kosmetycznej. Tym większą mamy satysfakcję, że projekt zakończył się sukcesem.

Witold Laskowski, Kierownik Projektu w Graphcom

Obecnie rozpoczynamy kolejny rozdział i stoimy przed nowym wyzwaniem, jakim jest ustabilizowanie nowej wersji systemu Comarch ERP XL oraz wprowadzenie w nim niezbędnych usprawnień.

 

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić