Placówki medyczne

Dlaczego warto zainwestować w system Comarch Optimed NXT?

Optimed NXT, czyli niezawodny system klasy HIS (Hospital Information System) stworzony przez Comarch Healthcare to jeden z najczęściej wybieranych systemów do zarządzania placówką medyczną. Do tej pory został on wdrożony już w ponad 80 ośrodkach leczenia znajdujących się na terenie całej Polski. Na jakie korzyści mogą liczyć użytkownicy oprogramowania Comarch Optimed NXT?

 

Uniwersalny system medyczny: sprawne zarządzanie różnymi placówkami

Comarch Optimed NXT sprawdzi się zarówno w prywatnym gabinecie lekarskim, jak i na oddziale szpitalnym, bloku operacyjnym czy w pracowni diagnostycznej. Jest to w dużej mierze zasługa intuicyjnego interfejsu, a także tego, że oprogramowanie sprawnie działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych.

 

Wygoda codziennej pracy

Komfort użytkowania wynika między innymi z możliwości obsługi systemu Comarch Optimed NXT za pomocą tabletu. Lekarz zyskuje dzięki temu natychmiastowy dostęp do istotnych danych na temat pacjenta bez konieczności odchodzenia od jego łóżka. Wystarczy zeskanować kod z opaski informacyjnej i na tej podstawie możliwe jest zlecenie potrzebnych badań czy podania odpowiednich leków, a także natychmiastowy odczyt wyników dotychczasowych badań. Powyższe udogodnienia to nie tylko wygoda dla lekarzy i personelu, ale także szansa na ograniczenie kosztów, choćby związanych z drukiem dokumentacji z badań.

 

Pełne bezpieczeństwo danych medycznych

Dostęp do danych medycznych wymaga loginu i hasła. Dodatkowo, funkcjonalność nadawania uprawnień pozwala skutecznie zarządzać obiegiem informacji, ze szczególnym naciskiem na ograniczenie dostępu do tzw. danych wrażliwych. Comarch Optimed NXT posiada wbudowane mechanizmy autozapisu dla każdego dokumentu, a także tworzenie kopii roboczych.

 

Comarch Optimed NXT – oprogramowanie „szyte na miarę” potrzeb placówki medycznej

System jest na tyle elastyczny, że zawarte w nim szablony dokumentów mogą być dowolnie konfigurowane, w zależności od potrzeb danej placówki. Umożliwia on także predefiniowanie procedur na podstawie klasyfikacji ICD9 do każdego dokumentu medycznego. Comarch Optimed NXT jest też przystosowany do integracji z systemami pochodzącymi od różnych producentów (np. LIS, RIS, ERP czy PACS). Dodatkowo, użytkownik w każdej chwili ma wgląd do historii modyfikacji i zmian wprowadzanych w danym dokumencie medycznym.

 

Czas na wagę złota

Zalety pracy z oprogramowaniem Comarch Optimed NXT dostrzegają zwłaszcza duże placówki medyczne. Szybkie przekazywanie danych, które są łatwo dostępne, skutecznie archiwizowane i natychmiastowo wyszukiwane, wszystko to przekłada się na korzyści dla pacjentów. Mogą być oni szybciej diagnozowani, co z kolei pozwala szybciej podjąć odpowiednie działania, a tym samym zredukować czas leczenia czy pobytu w szpitalu.