Placówki medyczne

Dlaczego warto zainwestować w system Comarch Optimed NXT?

Optimed NXT, czyli niezawodny system klasy HIS (Hospital Information System) stworzony przez Comarch Healthcare to jeden z najczęściej wybieranych systemów do zarządzania placówką medyczną. Do tej pory został on wdrożony już w ponad 80 ośrodkach leczenia  na terenie całej Polski. Na jakie korzyści mogą liczyć użytkownicy oprogramowania Comarch Optimed NXT?

 

Uniwersalny system medyczny: sprawne zarządzanie różnymi placówkami

Comarch Optimed NXT sprawdzi się zarówno w prywatnym gabinecie lekarskim, jak i na oddziale szpitalnym, bloku operacyjnym czy w pracowni diagnostycznej. Jest to w dużej mierze zasługa intuicyjnego interfejsu. Oprogramowanie sprawnie działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych.

 

Wygoda codziennej pracy

Komfort użytkowania wynika między innymi z możliwości obsługi systemu Comarch Optimed NXT za pomocą tabletu. Lekarz zyskuje dzięki temu szybki dostęp do istotnych danych na temat pacjenta. Co ważne, nie musi przy tym odchodzić od jego łóżka. Wystarczy zeskanować kod z opaski informacyjnej. Na tej podstawie możliwe jest zlecenie potrzebnych badań, podanie odpowiednich leków czy natychmiastowy odczyt badań. Powyższe udogodnienia to nie tylko wygoda dla lekarzy i personelu, ale także szansa na ograniczenie kosztów. Choćby tych związanych z drukiem dokumentacji z badań.

 

Pełne bezpieczeństwo danych medycznych

Dostęp do danych medycznych wymaga loginu i hasła. Dodatkowo, funkcjonalność nadawania uprawnień pozwala skutecznie zarządzać obiegiem informacji. Szczególny nacisk kładziony jest na ograniczenie dostępu do tzw. danych wrażliwych. Comarch Optimed NXT posiada wbudowane mechanizmy autozapisu dla każdego dokumentu, a także tworzenie kopii roboczych.

 

Comarch Optimed NXT – oprogramowanie „szyte na miarę” potrzeb placówki medycznej

System jest na tyle elastyczny, że zawarte w nim szablony dokumentów mogą być dowolnie konfigurowane. Wszystko zależy od potrzeb placówki. Umożliwia on także predefiniowanie procedur na podstawie klasyfikacji ICD9 do każdego dokumentu medycznego. Comarch Optimed NXT jest też przystosowany do integracji z systemami pochodzącymi od różnych producentów (np. LIS, RIS, ERP czy PACS). Użytkownik w każdej chwili ma wgląd do historii modyfikacji i zmian wprowadzanych w danym dokumencie medycznym.

 

Czas na wagę złota

Zalety pracy z oprogramowaniem Comarch Optimed NXT dostrzegają zwłaszcza duże placówki medyczne. Szybkie przekazywanie danych, które są łatwo dostępne, skutecznie archiwizowane i natychmiastowo wyszukiwane, wszystko to przekłada się na korzyści dla pacjentów. Mogą być oni szybciej diagnozowani, co z kolei pozwala szybciej podjąć odpowiednie działania i zredukować czas leczenia czy pobytu w szpitalu.

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić