Placówki medyczne

White Paper dla medycyny, czyli na czym bazuje wyższy poziom opieki zdrowotnej?

Nowe technologie pojawiają się i rozwijają w błyskawicznym tempie. Zachodzące zmiany oddziałują nie tylko na trendy demograficzne i gospodarcze, ale także na sektor opieki zdrowotnej. W medycynie rozpoczyna się właśnie nowa era, która wymaga zmiany dotychczasowego podejścia do sposobu zarządzania placówkami medycznymi. Celem jest jak najlepsze dostosowanie do nowych technologii, a tym samym poprawa poziomu świadczonej opieki, a także wzrost rentowości placówek medycznych.

Czego dotyczą zmiany w opiece zdrowotnej?

Odpowiedź na powyższe pytanie można uzyskać zapoznając się z dokumentem White Paper „Next Generation Hospital”. Zostały w nim poruszone następujące kwestie:

Zintegrowana opieka zdrowotna wspierana przez elektroniczną dokumentację

Wprowadzenie e-dokumentacji medycznej pozwala na błyskawiczną wymianę informacji, zarówno wewnątrz placówki medycznej, jak i z podmiotami z nią współpracującymi. Kolejna korzyść tego rozwiązania to minimalizacja ryzyka przeoczenia i zagubienia informacji, co ma szczególne znaczenie właśnie w tej branży. Każda informacja ma ogromne znaczenie, ponieważ może decydować o zdrowiu, a nawet życiu pacjenta. Zresztą, badania mówią same za siebie: tylko 54% zgłoszeń przesłanych przed pacjentów faxem kończy się faktycznym umówieniem wizyty lekarskiej. Pozostałe 46% to zagadka, którą można jednak rozwiązać za sprawą dokumentacji elektronicznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości, personel w każdej chwili ma dostęp do bezpiecznego i kompletnego archiwum.

Oprogramowanie wspierające codzienną pracę placówek medycznych

Na wyróżnienie zasługuje tu niezawodny system klasy HIS, jakim jest Comarch Optimed NXT. Dzięki niemu lekarze i personel medyczny mogą pracować swobodnie i niezależnie, zarówno w gabinecie, jak na oddziale czy na bloku operacyjnym. Ten intuicyjny system działa także na tablecie, co zapewnia lekarzom swobodny dostęp do danych pacjenta, w tym również przy jego łóżku. Wystarczy zeskanować kod kreskowy z opaski informacyjnej chorego.

Telemedycyna i urządzenia przenośnie dla poprawy skuteczności leczenia pacjentów

Pacjent może otrzymać pomoc na czas i bez wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą platformy Comarch e-Care, urządzeń przenośnych, takich jak np. cyfrowy rejestrator EKG Comarch PMA oraz aplikacji mobilnych. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Machine Learning, Chmura, Internet of Healthcare Things w branży medycznej

Przykładem rozwiązania bazującego na algorytmach Machine Learning jest Comarch-CMAP, czyli platforma analiz medycznych, na której zapisy EKG pacjentów są zdalnie rejestrowane, a następnie precyzyjnie interpretowane.  Algorytmy wykorzystywane są coraz szerzej, bo także w leczeniu zaburzeń snu (EEG).

Comarch Cloud pozwala z kolei na bezpieczne przechowywanie danych w Chmurze. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku ochrony tzw. danych wrażliwych. Są one gromadzone w Comarch Data Center i mogą być współdzielone przez uprawnione do tego osoby. Dane w Chmurze to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa i dostępności, czyli realizacja wyzwania, które do tej pory było niezwykle trudne i bardzo kosztowne dla placówek medycznych.

Wreszcie, koncepcja Internet of Healthcare Things nawiązuje do wspomnianych już przenośnych urządzeń medycznych, które za pośrednictwem Internetu komunikują się z systemem szpitalnym. Jej stosowanie zapewnia wyższy komfort i skuteczność leczenia oraz lepszą organizację pracy placówek medycznych.

Wspieramy kadrę zarządzającą placówkami medycznymi

Innowacyjne rozwiązania dla medycyny oferowane przez Comarch wpisują się w ideę „Next Generation Hospital”. Pozwalają placówkom medycznym wejść na wyższy, kompleksowy, a przy tym komfortowy poziom opieki zdrowotnej. Zapewniają wymierne korzyści zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu.  Nowa generacja w medycynie oznacza przede wszystkim otwartość na innowacyjne rozwiązania i ogólny wzrost świadomości. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zarządzanie placówką medyczną i zależy Ci na jej rozwoju, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Jesteśmy wieloletnim, zaufanym partnerem Comarch. Mamy doświadczenie we wdrażaniu systemów medycznych zarówno we większych placówkach, jak i w prywatnych gabinetach lekarskich.

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić