Automatyzacja zarządzania ofertami, czyli jak za pomocą Comarch XL i BaseLinker zarządzać wieloma kanałami sprzedaży w e-commerce

Zapisz się na bezpłatne szkolenie on-line!


Zautomatyzuj obsługę zamówień pochodzących ze sklepów internetowych, marketplaces i bez problemu wysyłaj przesyłki za pośrednictwem kurierów. Integracja Comarch ERP z BaseLinker da Ci dostęp do najważniejszych serwisów e-commerce, takich jak Allegro, eBay, Amazon, Empik i wiele innych. Możesz też swobodnie wybrać między wieloma różnymi platformami sklepu internetowego, takimi jak Magento, WooCommerce, PrestaShop oraz wiele innych, które łatwo podłączysz do Comarch ERP. Wybieraj spośród dziesiątek firm kurierskich i automatyzuj proces wysyłki towaru do Twoich klientów.

Najważniejsze funkcjonalności integratora Baselinker Comarch ERP

integracja-comarch-baselinker

Obsługa wielu kanałów sprzedaży e-commerce

Korzystając z integracji Comarch ERP z BaseLinker, możesz wystawiać swoje produkty na wielu platformach marketplaces jednocześnie. Możesz też podłączyć wszystkie swoje sklepy internetowe do Comarch ERP.

baselinker-comarch-optima

Ułatwione wystawianie ofert na portalach

Integracji Comarch ERP z BaseLinker to sposób na znaczne ułatwienia wystawiania ofert na portalach marketplace, ponieważ pozwala na przekazywanie do BaseLinker opisu produktów, stanów magazynowych, cenników bezpośrednio z Twojego Comarch ERP.

integracja

Automatyzacja obsługi zamówień

Stosując integracje Ecommerce ERP Connector (EEC) z BaseLinker będziesz mógł określić warunki, przy których system wykona odpowiednie akcje, np.: pobierze zamówienia spełniające określone kryteria do Comarch ERP, wyśle powiadomienie do klienta, zamówi wysyłkę kurierem, wyśle dokument sprzedaży wygenerowany przez Comarch ERP do platformy marketplace lub klienta.

integrator-comarch-erp-baselinker

Zautomatyzowana komunikacja z klientem

Wykorzystując integrację Comarch ERP z BaseLinker będziesz mógł określić kiedy i w jakiej formie system skontaktuje się z klientem za pomocą maila lub SMS.

przesyłki

Współpraca z kurierami

Dajemy Ci dostęp do dziesiątek różnych rodzajów usług kurierskich, które obsługuje BaseLinker (np. DHL, DPD, InPost). Będziesz mógł zlecać usługę kurierską, generować listy przewozowe i przekazywać ich numer klientowi, wraz z linkiem do śledzenia przesyłki.

integracja-allegro-comarch

Współpraca z marketplaces

Dzięki Ecommerce ERP Connector zyskujesz dostęp do większości popularnych portali marketplaces (np. Allegro, eBay, Amazon, Empik). Zamówienia, które złożą tam klienci automatycznie znajdą się w Twoim systemie Comarch ERP.

comarch-baselinker

Współpraca ze sklepami internetowymi

Integracja Comarch ERP z BaseLinker pozwoli Ci przenosić opisy produktów, cenniki, stany magazynowe i zamówienia między Comarch ERP a Twoimi sklepami internetowymi. Również wtedy, gdy są one wykonane w różnych technologiach (np. Magento, WooCommerce, PrestaShop).

comarch-erp-baselinker

Integracja Comarch ERP z BaseLinker

Rozwiązanie Ecommerce ERP Connector (EEC) doskonale obsłuży Twój Comarch ERP Altum a niedługo również Comarch ERP XL i Comarch ERP Optima. BaseLinker i Comarch ERP pozwolą Ci obsłużyć więcej zamówień.

Jak uruchomić integrację Comarch ERP z BaseLinker?

Krok 1 – Konfiguracja konta BaseLinker

Załóż konto w usłudze BaseLinker, podłącz do niego konta w posiadanych przez Ciebie markeplaces i sklepach internetowych. Po podłączeniu możesz już pobierać zamówienia i korzystać z wygodnych funkcji do zarządzania ofertami i aukcjami, które pozwolą zaoszczędzić czas Twoich pracowników. Jeżeli sobie życzysz, to nasi specjaliści nauczą Cię, jak efektywnie skonfigurować BaseLinker, by kontrolować i zautomatyzować przepływ zamówień i wystawiać nowe oferty.

Integracja-Comarch-ERP-z-Baselinker

Krok 2 – Przygotowanie systemu Comarch ERP do pracy

Upewnij się, że informacje o produktach, które chcesz sprzedawać w Internecie są rzetelnie przygotowane w Twoim ERP. Są przypisane do odpowiednich miejsc w strukturze drzewiastej produktów, mają unikalne kody (SKU), mają wypełnione kody EAN (jeżeli jest to ważne dla Twoich klientów), opisy, atrybuty oraz zdjęcia. Jeżeli uznasz, że potrzebujesz pomocy w konfiguracji Comarch ERP, poproś o pomoc opiekuna swojego systemu Comarch ERP. Chętnie pomożemy Partnerowi Comarch, który Cię wspiera.

Integracja-Comarch-ERP-z-Baselinker

Krok 3 – Uruchomienie łącznika Ecommerce ERP Connector (EEC)

Intuicyjnie skonfiguruj łącznik EEC w taki sposób, by prawidłowo komunikował się z Comarch ERP i kontem w usłudze BaseLinker. Z pomocą dokumentacji do EEC zrobisz to z łatwością. Chętnie pomożemy, jeżeli wolałbyś, żeby uruchomieniem zajął się nasz specjalista.

Integrator-Comarch-Baselinker

Co zyskujesz dzięki integracji Comarch ERP z Baselinker?

integrator

Integrację Twojego Comarch ERP z setkami marketplaces, hurtowni internetowych i sklepów.

Ponieważ BaseLinker udostępnia ponad 300 różnych integracji, masz do nich wszystkich dostęp w Twoim Comarch ERP wykorzystując jeden, uniwersalny Ecommerce ERP Connector (EEC).

baselinker

Dostęp do internetowej sprzedaży na rynku polskim i w 180 krajach.

Integracja Comarch ERP z BaseLinker ułatwia prowadzenie sprzedaży w wymiarze międzynarodowym. Systemem ERP, który posiada w tym zakresie największe możliwości jest Comarch ERP Altum.

comarch-erp-optima-baselinker

Zarządzanie sprzedażą wielokanałową z poziomu Comarch ERP.

Ecommerce ERP Connector (EEC) zapewni Ci zarządzanie sprzedażą z jednego miejsca, czyli za pośrednictwem Comarch ERP. To on stanie się źródłem informacji na temat asortymentu dostępnego do sprzedaży, stanów magazynowych i cen sprzedaży. Każdy z kanałów sprzedaży będzie posiadał odrębną konfigurację w tym zakresie, dzięki czemu łatwiej sprostasz wymaganiom Twoich klientów.

integracja-baselinker-comarch

Automatyzację procesu sprzedaży, pozwalającą obsługiwać tysiące zamówień dziennie.

BaseLinker jest wyposażony w bardzo elastyczne mechanizmy reagujące na aktywność Twoich klientów. Dzięki nim zautomatyzujesz wysyłanie wiadomości do klientów, przesyłanie zamówień do Comarch ERP, przygotowywanie wysyłek za pośrednictwem kurierów, wystawienie i wznawianie ofert w marketplaces.

klienci

Wsparcie naszych specjalistów w zakresie BaseLinker i Ecommerce ERP Connector (EEC).

Jeżeli masz wątpliwości, jak optymalnie korzystać z rozwiązania BaseLinker, pomożemy Twoim pracownikom skonfigurować rozwiązanie tak, żeby wyeliminować jak najwięcej pracy manualnej przy obsłudze zamówień.

Dla kogo jest EEC?

Ecommerce ERP Connector (EEC) będzie doskonale wspierać następujące grupy klientów:

Małe firmy handlowe

EEC doskonale sprawdzi się w małej firmie, która korzysta z Comarch ERP, sprzedaje za pośrednictwem jednego lub większej ilości kont na portalach marketplaces (np. Allegro, Amazon, eBay) lub sklepu internetowego oraz wysyła zakupy klientów za pośrednictwem firm kurierskich. Integracja Comarch ERP z BaseLinker sprawi, że wszystkie zamówienia zostaną przeniesione do systemu Comarch ERP, w którym możesz wystawić dokumenty magazynowe i faktury lub paragony dla klientów. Dokumenty handlowe zostaną przeniesione do BaseLinker, skąd mogą zostać automatycznie wysłane mailem do Twoich klientów. EEC przeniesie do Comarch ERP informację o numerze listu przewozowego wygenerowanego za pośrednictwem BaseLinker. W ten sposób Twoi pracownicy mają znacznie mniej pracy manualnej, a klienci są zawsze „na bieżąco”.

Integracja-Comarch-ERP-z-BaseLinker

Większe firmy handlowe

Rozwiązanie EEC jest dedykowane dla średnich i dużych firm handlowych, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem wielu kont na różnych portalach marketplace a wysyłki do klientów organizujesz poprzez firmy kurierskie, mechanizmami dostępnymi w BaseLinker, albo za pomocą mechanizmów Comarch ERP, np. systemu WMS. Zamówienia, które złożyli klienci w dowolnym kanale sprzedaży trafią do Twojego Comarch ERP. Jeżeli w Comarch ERP pojawi się faktura lub paragon, zostanie on przesłany do BaseLinker, skąd „akcje automatyczne” wyślą dokument do klienta. Powstałe w BaseLinker numery listów przewozowych zostaną przesłane do Comarch ERP oraz do systemów (kanałów sprzedaży), z których pochodziły zamówienia klienta. Informacje o asortymencie, jego cenach i stanach magazynowych zostaną automatycznie przeniesione do sklepów internetowych i portali marketplace. W ten sposób możesz dziennie obsłużyć znacznie więcej zamówień, a klienci mają zawsze kompletną informację o Twoim asortymencie i o szczegółach swoich zakupów.

Integracja-Comarch-ERP-z-BaseLinker

Firmy produkcyjne, które samodzielnie sprzedają swoje wyroby w Internecie

Również przedsiębiorstwa produkcyjne coraz chętniej sprzedają swoje wyroby w Internecie. Zajrzyj do opisu „Małe firmy handlowe” lub „Większe firmy handlowe”. Jeżeli identyfikujesz się z którymś z tych opisów a na dodatek chciałbyś oferować produkty wariantowe lub takie, które wymagają określenia parametrów finalnego wyrobu, to EEC pozwoli Ci wykorzystać możliwości Comarch ERP i BaseLinker do efektywnej realizacji sprzedaży w Internecie.

Integrator-Comarch-ERP-BaseLinker

Co oferujemy w ramach integracji Baselinker z Comarch ERP?

Instalacja EEC

Ecommerce ERP Connector (EEC) wymaga instalacji w środowisku, w którym zainstalowany jest Comarch ERP. Nasz konsultant zainstaluje i skonfiguruje niezbędne parametry Comarch ERP i EEC, byś mógł zacząć pracę.

Konfiguracja konta BaseLinker

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta BaseLinker lub nie czujesz się pewnie w jego konfiguracji, to ta usługa jest dla Ciebie. Nasz specjalista przygotuje konto BaseLinker do pracy z EEC. W ramach usługi wykonamy następujące prace:

 • Przeanalizujemy Twoje potrzeby w zakresie współpracy z różnymi kanałami sprzedaży w Internecie.
 • Podłączymy konta twoich sklepów internetowych, hurtowni i marketplaces z którymi chcesz się komunikować.
 • Zdefiniujemy odpowiednie statusy zamówień i przygotujemy odpowiednie akcje automatyczne, które pozwolą usprawnić obsługę klientów.
 • Przygotujemy wiadomości mailowe/sms, które zautomatyzują komunikację z klientami.
 • Podłączymy do BaseLinker konta w systemach firm kurierskich, by zautomatyzować zamawianie usługi kurierskiej i pobieranie listów przewozowych do Comarch ERP.

Łącznik EEC

Za korzystanie z łącznika Ecommerce ERP Connector (EEC) pobieramy opłatę abonamentową.


Cennik Ecommerce ERP Connector (EEC)

comarch-optima

Wariant dla Comarch ERP Optima

 • Abonament za EEC: 250 zł netto miesięczne
 • albo

 • Licencja jednorazowa EEC: 3500 zł netto.

Wybierz komponenty swojego zamówieniaWariant dla Comarch ERP XL

 • Abonament za EEC: 400 zł netto miesięczne
 • albo

 • Licencja jednorazowa EEC: 5000 zł netto.

Wybierz komponenty swojego zamówieniaWariant dla Comarch ERP Altum

 • Abonament za EEC: 900 zł netto miesięczne
 • albo

 • Licencja jednorazowa EEC: 16200 zł netto.

Wybierz komponenty swojego zamówieniaPoznaj cennik EEC

wybierz opcje, które pasują do Twojej firmy

Najważniejsze funkcjonalności integratora Comarch ERP – Baselinker


fakturowanie online

Comarch ERP Altum

 • Przesyłanie zamówień z BaseLinker do Comarch ERP w taki sposób, by łatwo zidentyfikować kanał sprzedaży z którego pochodzi.
 • Aktualizacja w Comarch ERP danych teleadresowych kontrahenta pochodzących z zamówienia.
 • Dodawanie dodatkowej pozycji zamówienia w Comarch ERP, reprezentującej koszty dostawy.
 • Przesyłanie kartotek towarowych z Comarch ERP do BaseLinker.
 • Przesyłanie atrybutów kartotek towarowych zdefiniowanych w Comarch ERP jako parametry artykułów do BaseLinker.
 • Przesyłanie wskazanych w Comarch ERP grup towarowych do BaseLinker.
 • Przesyłanie dowolnej liczby cenników z Comarch ERP do BaseLinker.
 • Przesyłanie informacji o stanach z dowolnej liczby magazynów z Comarch ERP do BaseLinker.
 • Przesyłanie numerów listów przewozowych z ERP do BaseLinker.
 • Wygodna konfiguracja, pozwalająca dodawać kolejne kanały sprzedaży do synchronizacji między BaseLinker i Comarch ERP.

fakturowanie online

Comarch ERP XL

 • Przesyłanie zamówień z BaseLinker do Comarch ERP w taki sposób, by łatwo zidentyfikować kanał sprzedaży z którego pochodzi.
 • Aktualizacja w Comarch ERP danych teleadresowych kontrahenta pochodzących z zamówienia.
 • Dodawanie dodatkowej pozycji zamówienia w Comarch ERP, reprezentującej koszty dostawy.
 • Przesyłanie kartotek towarowych z Comarch ERP do BaseLinker.
 • Przesyłanie identyfikatora płatności zamówienia z BaseLinker do Comarch ERP.
 • Przesyłanie numerów listów przewozowych z BaseLinker do Comarch ERP (wkrótce).
 • Przesyłanie atrybutów kartotek towarowych zdefiniowanych w Comarch ERP jako parametry artykułów do BaseLinker.
 • Przesyłanie wskazanych w Comarch ERP grup towarowych do BaseLinker.
 • Przesyłanie dowolnej liczby cenników z Comarch ERP do BaseLinker.
 • Przesyłanie informacji o stanach z dowolnej liczby magazynów z Comarch ERP do BaseLinker.
 • Przenoszenie faktury sprzedaży w formie PDF do BaseLinker.
 • Wygodna konfiguracja, pozwalająca dodawać kolejne kanały sprzedaży do synchronizacji między BaseLinker i Comarch ERP.

Wybierz komponenty pakietów, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb!

  Wybierz usługi dodatkowe

  Zaufaj Graphcom

  Partnerowi Roku Comarch

  Skuteczne wdrożenia systemów ERP

  Poznaj wdrożenia systemów ERP, zrealizowane przez Partnera Comarch, spółkę Graphcom z Poznania.
  Jesteśmy wieloletnim, zaufanym partnerem Comarch, który ma na swoim koncie wiele udanych wdrożeń Comarch ERP w firmach zajmujących się sprzedażą w Interencie.
  Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów, takich jak: producent lakierów samochodowych Multichem, producent żywności Foodmakers, producent bagażu podróżnego i torebek Puccini, centrum ogrodnicze Jucca.  Wdrożenia systemów ERP dla firm, zrealizowane przez Partnera Comarch Graphcom

  Poznaj naszych klientów

  Konsimo.pl Konsimo, to polska marka wyposażenia wnętrz, którą tworzą kreatywni pasjonaci wzornictwa, projektanci, technolodzy drewna i mebli, inżynierowie produkcji oraz kupcy. W kilka lat udało nam się stworzyć ponad 5.000 produktów marki Konsimo, które oferujemy w naszych sklepach stacjonarnych w Polsce oraz w sprzedaży internetowej w Polsce, Niemczech, Francji, Anglii, Czechach, Słowacji i pozostałych 15 krajach.

  Tagart Tagart to marka, której historia sięga 1996 roku. Od początku istnienia obraliśmy sobie za cel, aby nasze ubrania przeznaczone dla myśliwych cechowały się wysokim komfortem użytkowania oraz precyzją wykonania. Dziś z dumą możemy przyznać, że nasze wieloletnie doświadczenie i pasja działania, dają swój wyraz w projektach ubrań, które spełniają surowe kryteria stawiane odzieży myśliwskiej. Podążaj za naturą!

  Poznaj nasze usługi informatyczne dla firm:

  bezpieczeństwo IT, outsourcing IT, wdrożenie Microsoft 365  Skontaktuj się
  z ekspertem Graphcom

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My przeprowadzimy

  prezentację i zaoferujemy dedykowane rozwiązanie.  Aktualności

  Jak skutecznie wdrożyć omnichannel w sieci sprzedaży?

  2 kwietnia 2024

  Co zyskuje firma handlowa wdrażając omnichannel? Dowiedź się, jak to zrobić z pomocą Comarch ERP XL i Comarch POS.

  Czytaj więcej

  Zakupy w firmie produkcyjnej - najczęściej popełniane błędy.

  9 stycznia 2024

  Czy popełniasz te błędy robiąc zakupy do Twojej firmy produkcyjnej? Dowiesz się, jeśli przeczytasz ten artykuł!

  Czytaj więcej

  Wielka podwyżka w Baselinker dotycząca większych sprzedawców internetowych

  5 stycznia 2024

  Zobacz, jakie działania możesz podjąć w obliczu zmiany cennika Baselinker, aby ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów obsługi zamówień.

  Czytaj więcej
  Pokaż więcej
  Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić