Automatyzacja procesów dla małych i średnich firm ecommerce 

Zautomatyzuj z nami procesy obsługi zamówień do klientów, w tym zagranicznych, oraz proces umieszczania ofert na platformach ecommerce. 

Jakie procesy ecommerce wspieramy?

a

Automatyzujemy czynności konieczne do realizacji zamówień w ecommerce w taki sposób, aby większość z nich odbywała się bez udziału operatora – dotyczy to tworzenia listów przewozowych oraz dokumentów sprzedaży.  

 

Automatyzujemy również wystawianie dokumentów sprzedaży ze stawką VAT obowiązującą w danym kraju dla klientów zagranicznych. 

 

Przyspieszamy przygotowywanie zamówienia do wysyłki wykorzystując narzędzia podpowiadające magazynierowi lokalizację towarów w magazynie oraz umożliwiające zweryfikowanie poprawności pakowanego zamówienia

Szukasz pomysłów na przyspieszenie wysyłek do klientów i zmniejszenie ilości pracy ręcznej z tym związanej w Twojej firmie ecommerce? Zapisz się na bezpłatną konsultację i porozmawiaj z naszym konsultantem.

Kto już zautomatyzował swoje procesy razem z nami? 

QW sp. z o.o. 

“Comarch ERP Optima to solidne narzędzie, spełniające potrzeby małych firm działających w branży e-commerce produkujących własne wyroby. Rozbudowana funkcjonalność pomaga usprawniać procesy biznesowe.”

Magdalena Roehr, Prezes Zarządu QW sp. z o.o. 

Embe sp. z o.o. 

Dzięki wdrożeniu Comarch Optima udało się przyspieszyć powtarzalne procesy związane z fakturowaniem. Weryfikacja białej listy podatników, weryfikacja statusu VAT oraz podpowiadanie danych kontrahenta z bazy GUS przyspieszyło codzienną pracę i zminimalizowało błędy ludzkie.”

Maciej Graczyk , Prezes firmy Embe sp. z o.o. 

PHENOMENA LIGHT Sp. z o.o. 

Sklep internetowy z oświetleniem. Dystrybutor renomowanych, polskich marek.

BRASTECH 

Sklep internetowy z meblami biurowymi i warsztatowymi, pochodzenia poleasingowego. 

Z jakimi wyzwaniami logistycznymi muszą się mierzyć firmy ecommerce wraz ze wzrastającą liczbą zamówień?

Co z tego, że możemy więcej sprzedać, skoro nie jesteśmy w stanie wysłać zamówień w ten sam lub najpóźniej na następny dzień? 

Jeżeli musisz ręcznie wpisać na każdym dokumencie stawkę VAT danego kraju, zwiększanie skali sprzedaży będzie trudne i drogie. Ktoś musi te faktury wystawiać. 

Jeżeli każdy list przewozowy musisz “wyklikać” w interfejsie firmy kurierskiej, zwiększanie sprzedaży będzie się wiązało z lawinowo rosnącą ilością pracy ludzkiej.

Jeżeli Twój asortyment będzie rósł, a do tego będziesz sprzedawać w coraz to nowych kanałach ecommerce, będziesz mieć coraz więcej pracy z umieszczaniem ofert sprzedaży. Jeżeli chcesz zwiększać skalę działania, warto ten proces automatyzować.

Jak rozwiązujemy problemy logistyczne firm ecommerce pojawiające się wraz z rosnącą liczbą zamówień? 

Dzięki temu skraca się czas przygotowywania zamówień oraz łatwiej jest wdrożyć nowego pracownika do pracy w magazynie, ponieważ nie musi pamiętać, gdzie co leży – aplikacja mu to podpowie. 

Dotyczy to również towarów ze stawką obniżoną w danym kraju. Dzięki temu tworzenie dokumentu i jego wysyłka do klienta odbywa się bez pomocy operatora.

Wdrażając narzędzia do pracy w magazynie, posiadające integracje z systemami firm kurierskich. Dzięki temu nie musisz przepisywać danych z zamówienia do systemu firmy kurierskiej – technologia wykonuje tą pracę za Ciebie.  

Nie musisz tych danych przepisywać z systemu do systemu, często do więcej niż jednego. Skonfigurujemy połączenie między systemami w taki sposób, że dane zostaną przeniesione.

Na czym polegają nasze rozwiązania i jakie korzyści z nich wynikają? 

Zwielokrotnij ilość zamówień, które jesteś w stanie wysłać, nie zatrudniając dodatkowych osób.

Problemem firm ecommerce często jest wydłużony czas przygotowywania zamówień do wysyłki. 

Jeżeli w systemie nie ma informacji, gdzie w magazynie znajduje się dany towar, oznacza to poleganie tylko na pamięci pracowników magazynu. W przypadku nowych, niedoświadczonych pracowników oznacza to wydłużony czas przygotowywania towarów lub konieczność zwrócenia się do tych doświadczonych. 

Kolejną konsekwencją braku informacji o położeniu towaru w magazynie jest wydłużony czas wdrażania nowych pracowników oraz większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu i wysłania nie tego, co trzeba. 

Jako rozwiązanie wdrażamy aplikacje współpracujące z Comarch ERP Optima, takie jak: ExpertWMS/NuboWMS/Asystent Pakowania Baselinker/ Avocado WMS + Comarch ERP Optima 

Wykorzystanie narzędzi informatycznych w magazynie, współpracujących z Comarch ERP Optima pozwala osiągnąć szereg korzyści:

Zwiększenie wydajności pracy magazyniera w porównaniu z sytuacją, gdy zbiórka odbywa się z wykorzystaniem papieru i ołówka, dzięki temu, że aplikacja podpowiada gdzie jest dany towar. 

Zbiórkę prowadzimy skanując kody kreskowe towarów. Aplikacja sygnalizuje, jeżeli zeskanowaliśmy produkt, którego nie ma na zamówieniu. Na bieżąco podpowiada co jeszcze powinniśmy zeskanować, aby zamówienie zostało przygotowane w całości.

Dzieje się tak dlatego, że aplikacja podpowiada, gdzie w magazynie znajduje się dany towar.

Polega on na jednoczesnym przygotowaniu przez magazyniera więcej niż jednego zamówienia wielopozycyjnego. 

W rezultacie rośnie liczba pozycji zamówień, które da się przygotować w określonym czasie pracy, np. na jednej zmianie.

Szukasz pomysłów na przyspieszenie wysyłek do klientów i zmniejszenie ilości pracy ręcznej z tym związanej w Twojej firmie ecommerce ? Zapisz się na bezpłatną konsultację i porozmawiaj z naszym konsultantem.

Wystaw dokumenty do klientów zagranicznych z poprawną stawką VAT jednym kliknięciem.

Jednym z problemów firm sprzedających za granicę, jest ręczne wystawianie dokumentów sprzedaży ze stawką VAT (również obniżoną) obowiązującą w danym kraju na dany towar –  zajmuje to zbyt dużo czasu. 

Jeżeli system ERP nie wspiera obsługi odpowiedniej, również obniżonej stawki VAT, jeżeli taka obowiązuje w kraju dostawy, wtedy operator musi sam zweryfikować kraj dostawy i ręcznie zmienić stawkę VAT na pozycji dokumentu na odpowiednią. Jest to czasochłonny proces, mogący prowadzić do pomyłek.

Jeżeli system nie wspiera obsługi takiego procesu, konieczna jest ręczna weryfikacja kraju dostawy i ręczna zmiana stawki VAT na odpowiednią. Jest to czasochłonny proces, mogący prowadzić do pomyłek. 

lub którymś ze sklepów internetowych (np. PrestaShop, Woocomerce, SkyShop, Magento, Shopify, Idosell IAI), które przyjmą role integratora marketplace’ów. Comarch ERP Optima wystawi dokumenty z prawidłową stawką VAT na podstawie danych przekazanych przez integrator.

Jesteśmy w stanie tak skonfigurować proces, że dokument handlowy będzie powstawał w Comarch ERP Optima bez udziału operatora od razu z prawidłową, również obniżoną w danym kraju stawką VAT, oraz znajdzie się on w odpowiedniej deklaracji VAT (JPK_V7, VAT-UE, VIU-DO). 

Szukasz pomysłów na przyspieszenie wysyłek do klientów i zmniejszenie ilości pracy ręcznej z tym związanej w Twojej firmie ecommerce ? Zapisz się na bezpłatną konsultację i porozmawiaj z naszym konsultantem.

Przygotuj bezbłędne i spójne dane o produkcie w każdej platformie e-commerce.

Wprowadzanie i uaktualnianie informacji produktowych do każdej platformy sprzedaży osobno zajmuje dużo czasu i zwiększa ryzyko popełnienia błędu. 

Często oferty muszą być opisane w różnych językach, zawierać różne ceny w zależności od kanału sprzedaży, zdjęcia, parametry artykułu i szablon graficzny, prezentujący produkt w atrakcyjny sposób. Wszystkie te dane trzeba wprowadzić wielokrotnie, do każdego kanału sprzedaży (np. allegro, ebay, amazon, strona www) osobno. Manuala praca może też prowadzić do pomyłek, polegających na tym, że artykuł będzie zawierał błędy w opisie lub wykazie cech. 

W takim zestawieniu kartoteki produktowe powstają w pierwszej kolejności w Comarch ERP Optima, skąd informacje są przenoszone do platformy ecommerce. Cześć specyficznych, uzupełniających informacji produktowych wprowadzana jest bezpośrednio w platformie ecommerce.

wynikających z manualnego przepisywania, jednolitości danych w różnych kanałach sprzedaży. Znacznie łatwiej jest zorganizować proces kontroli poprawności danych o artykułach, jeżeli są one zapisane w jednym systemie.

Szukasz pomysłów na przyspieszenie wysyłek do klientów i zmniejszenie ilości pracy ręcznej z tym związanej w Twojej firmie ecommerce ? Zapisz się na bezpłatną konsultację i porozmawiaj z naszym konsultantem.

Zredukuj czas przygotowania listów przewozowych prawie do 0.

Ręczne wystawianie listów przewozowych zajmuje dużo czasu. 

Może się zdarzyć, że firma nie jest w stanie nadążyć z obsługą klientów i dochodzi do spóźnień w realizacji wysyłek. Problem ten zazwyczaj pojawia się wraz ze wzrostem skali sprzedaży – rośnie liczba kliknięć, które operatorzy muszą wykonać aby zrealizować proces. Konsekwencją tej sytuacji jest utrudnione skalowanie biznesu, ponieważ gdyby właściciel zdecydował się na zatrudnienie kolejnych osób do wystawiania dokumentów, oznaczałoby to rosnące koszty obsługi listów przewozowych oraz wysyłki, co oznacza niższą rentowność sprzedaży albo gorszą konkurencyjność 

Rozwiązujemy ten problem wdrażając ExpertWMS/NuboWMS/Asystent Pakowania Baselinker/ Avocado WMS oraz Comarch ERP Optima z obsługą listów przewozowych.

Dzięki wykorzystaniu narzędzi posiadających integracje z firmami kurierskimi, list przewozowy będzie powstawał po jednym kliknięciu, po zakończeniu procesu pakowania.

Szukasz pomysłów na przyspieszenie wysyłek do klientów i zmniejszenie ilości pracy ręcznej z tym związanej w Twojej firmie ecommerce ? Zapisz się na bezpłatną konsultację i porozmawiaj z naszym konsultantem.

Zapisz się na darmową konsultację!

Celem konsultacji jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób Comarch ERP Optima pomoże w usprawnieniu działania Twojej firmy. Dzięki niej, będzie można oszacować korzyści biznesowe z wdrożenia.

    Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić