Sprzedaż
w Internecie

to szansa na rozwój dla firm produkcyjnych i handlowych

Jeżeli do tej pory nie działasz aktywnie w Internecie, to najwyższy czas to zmienić. Wprowadzimy Cię w świat e-commerce i omnichannel, byś mógł dogonić liderów, takich jak marka Semilac.Zarządzanie prezentacją danych o asortymencie.

Zarządzanie prezentacją danych o asortymencie.

Zanim Twoje towary będą widoczne w e-sklepie, musisz przygotować ich wizualną prezentację. Prowadząc sprzedaż w wielu kanałach, np. więcej niż jeden sklep internetowy, Allegro, Amazon, eBay, nie jest zbyt wygodne wprowadzanie zmian w treści i wyglądzie ofert w każdym miejscu osobno. Pomożemy Ci wykorzystać gotowe rozwiązania, takie jak www.baselinker.com, www.xsale.ai.

Zarządzaj warunkami handlowymi i promocjami.

Jeżeli zdecydowałeś się sprzedawać w marketpaces’s (Allegro, Amazon, e-Bay …), Twoi klienci mogą wymagać, byś szybko reagował na to, co dzieje się na rynku i wprowadzał zmiany do swojej oferty. Zapewnimy Ci narzędzia do szybkiego wprowadzania masowych zmian w zakresie cen i promocji, oraz łatwego dodawania nowych zestawów i wariantów produktów

Zarządzaj dostępnością stanów magazynowych dla kanału e-commerce.

Dostarczając klientowi to, co zamówił, budujesz renomę wiarygodnego dostawcy i możesz liczyć na systematyczny wzrost sprzedaży. Nie możesz sobie pozwolić na to, żeby towar, który zamów klient, okazał się niedostępny. Comarch e-commerce OMS zapewni kontrolę nad dostępnością towaru w poszczególnych kanałach sprzedaży. Jeżeli sprzedajesz za granicą, obsłuży fulfilment, czyli ułatwi Ci komunikację z lokalnymi operatorami logistycznymi.

Dotrzymaj obietnicy szybkiej dostawy – optymalizuj procesy magazynowe.

Jeżeli obiecasz klientom, że w określonym czasie dostarczysz mi zamówione produkty, nie chcesz ich zawieźć. Stosując Comarch WMS zorganizujesz szybką zbiórkę towarów i szczelną kontrolę poprawności przygotowania paczek. Błyskawicznie przygotujesz dokumenty wysyłkowe.

Współpracuj z najlepszymi firmami kurierskimi.

Kluczowym kryterium oceny sprzedawców e-commerce jest szybkość z jaką dostarczasz zamówione towary. Zapewniamy zautomatyzowaną komunikację z prawie wszystkimi firmami kurierskimi. Dzięki temu łatwo zlecisz transport i sprawnie wydrukujesz etykietę logistyczną z numerem listu przewozowego na paczkę, a swoim klientom zapewnisz możliwość śledzenia paczki.

Dopilnuj rozliczeń z operatorami płatności.

Im więcej sprzedajesz, tym więcej płatności przyjdzie Ci rozliczyć z operatorami płatności (PayU, Blue-Media, PayPo). Zapewnimy automatyzację tego żmudnego procesu, by Twoje finanse były pod kontrolą

Dopilnuj rozliczeń z firmami kurierskimi.

Klienci chętnie korzystają z płatności „za pobraniem”. W takim przypadku gotówkę otrzymasz od firmy kurierskiej (np. DHL). Aby Twój personel nie tracił czasu na żmudne rozliczenia, dostarczymy rozwiązanie, które zautomatyzuje proces i zabezpieczy Twoje finanse. Wesprzemy również kontrolę rozliczeń za usługi kurierskie.

Komunikuj się z klientem, by zasłużyć na dobrą opinię.

Po złożeniu zamówienia, klienci lubią być na bieżąco, dlatego nasze rozwiązanie informuje (za pośrednictwem SMS lub e-mail) o ważnych krokach w procesie realizacji zamówienia a potem dostawy. Jeżeli zdarzy się reklamacja, skorzystaj z Comarch e-commerce OMS, by ją sprawnie obsłużyć i utrzymywać bliski kontakt z klientem. W ten sposób masz wpływ na swój wizerunek w sieci.

Automatyzuj procesy i obsłuż więcej zamówień nie zwiększając kosztów własnych.

W każdej organizacji codziennie wykonujemy szereg większych i mniejszych czynności, które złożone razem powodują, że potrzeba wielu osób i wielu godzin pracy, by je wykonać. Wykorzystując Business Process Management, dostępny w Comarch e-commerce OMS, zautomatyzuj: powtarzalną komunikację z klientem, przepływ danych z kanałów e-commerce do systemu magazynowego, wystawiania dokumentów dla klientów i wiele innych czynności i rośnij szybciej. W ten sposób obsłużysz więcej zamówień, trzymając koszty własne pod kontrolą.

Pracuj nad lojalnością klientów i sprzedawaj więcej.

Masz już własne kanały e-commerce i spływają zamówienia. Czy można spowodować, że klienci będą kupować więcej? Można. Pomożemy Ci wykorzystać narzędzia Marketing Automation (SALESmanago), które automatycznie utworzą dla klientów spersonalizowane oferty i rekomendacje produktów. Poprzez wysłanie odpowiednich wiadomości e-mail, uratują nie jeden porzucony koszyk.

Zwiększaj ilość odwiedzin klientów – sprzedaż wtedy również wzrośnie.

Nowoczesne narzędzia e-commerce to połowa sukcesu. Druga połowa, to doprowadzenie do tego, żeby klienci znaleźli Twoje produkty w Internecie. Pokierujemy Cię do specjalistów, którzy rzetelnie zrealizują działania promocyjne, by sprzedaż systematycznie rosła

Szybko uruchom e-sprzedaż.

Jeżeli zależy Ci na szybkim uruchomieniu e-sklepu, który będzie dobrze współpracował ze środowiskiem Comarch e-commerce OMS, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci wybrać któryś z gotowych szablonów, wczytamy dane o Twoich produktach i pomożemy Ci wystartować w kilka dni.

Nie musisz rezygnować z posiadanego ERP.

Jeżeli korzystasz z systemu ERP, którego nie chcesz się pozbywać, np. dlatego, że dobrze się sprawdza w zarządzaniu produkcją, przygotujemy dla Ciebie odpowiednią integrację z Comarch e-commerce OMS, byś za jego pomocą mógł realizować zamówienia pochodzące z dowolnego kanału sprzedaży: sklepów internetowych, marketplace’s, platform B2B, czy EDI

Do kogo kierujemy ofertę?

Małe firmy produkcyjne
i handlowe

Szybko uruchom sprzedaż produktów w sklepie internetowym i na Allegro. Jeżeli nie masz wielu doświadczeń z e-sprzedażą,
ale zależy Ci na tym, żeby klienci szybko znaleźli Twoje produkty w Internecie, postaw na Comarch e-sklep.

Nie martw się tym, czy poradzisz sobie ze sprawną wysyłką. Wyposażony w Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XT nie zawiedziesz swoich odbiorców.

Średnie i duże firmy
produkcyjne i handlowe

Być może Twoje produkty są już dostępne w Internecie, ale myślisz o uruchomieniu kolejnych kanałów sprzedaży, np. Allegro, Amazon, eBay lub Twój sklep internetowy nie potrafi zaoferować klientom personalizowanych ofert i rekomendacji.

Jeżeli wydajność Twojego magazynu zbliża się do granic lub pojawia się zbyt wiele błędów w wysyłkach. Zapoznaj się z Comarch e-commerce OMS i odkryj dedykowane rozwiązania wspierające e-sprzedaż dla wymagających.

Skontaktuj się
z ekspertem Graphcom

Określ swoje potrzeby biznesowe. My przeprowadzimy
prezentację i zaoferujemy dedykowane rozwiązanie.Poznaj naszych klientów

Puccini referencje dla Comarch ERP Altum i Graphcom Marka PUCCINI to czołowy polski producent bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej. Oferta Puccini to prestiżowy asortyment, do produkcji którego wykorzystuje się wyjątkowo trwałe i eleganckie materiały. Produkty Puccini dostępne są w kraju oraz za granicą. W Polsce można je kupić w ponad dwudziestu salonach firmowych, w sklepie internetowym i na Allegro.

Jucca case study Comarch ERP Altum i Graphcom
Centrum Ogrodnicze JUCCA istnieje już od 28 lat. Jest zlokalizowane w Tarnowie Podgórnym oraz w Jasinie. Posiada również oddział na terenie Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej S.A. Tym, co wyróżnia firmę spośród konkurencji jest niezwykle bogata oferta żywych roślin, asortymentu ogrodniczego i dekoracyjnego a wykwalifikowany personel służy klientom fachowym doradztwem.

Matrix Media referencje dla Comarch ERP Altum i Graphcom
Matrix Media tworzy unikatowe sklepy monobrandowe dla klientów oczekujących najlepszej obsługi i rzetelnej wiedzy o produktach. Wśród nich należy wymienić Sony Centre, Samsung Brand Store i HUAWEI Brand Store, których łącznie jest już ponad dwadzieścia. Celem spółki jest również rozwój sprzedaży RTV/AGD w Polsce w sklepie internetowym i na Allegro.

Bimex referencje dla Comarch ERP XL i Graphcom
Spółka BIMEX powstała w 1993 roku i jest czołowym dystrybutorem wyrobów złącznych, spawalniczych, pneumatycznych, narzędzi i elektronarzędzi na rynku wielkopolski. Jest przedstawicielem czołowych producentów, takich jak BOSCH i KARCHER. Oferta jest dostępna w 4 profesjonalnych salonach narzędziowych, w sklepie internetowym i na Allegro. Spółka prowadzi również wypożyczalnię narzędzi.

Semilac referencje dla Comarch ERP XL, Comarch WMS i Graphcom
Wyjątkowa trwałość produktów, intensywność dostępnych kolorów oraz odważne decyzje biznesowe sprawiły, że Semilac szybko stał się numerem 1 wśród producentów lakierów hybrydowych w Polsce. Produkty Semilac dostępne są w niemal 40 krajach, na 5 kontynentach. W Polsce można kupić je w ponad 540 punktach sprzedaży, w tym na ponad 100 wyspach handlowych i w 20 sklepach monobrandowych.

Jai Kudo referencje dla Comarch B2B i Graphcom Firma JAI KUDO Polska od 2004 roku zaopatruje polskie zakłady i salony optyczne w soczewki okularowe oraz oprawy. Obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych dystrybutorów wysokiej jakości soczewek jednoogniskowych i wieloogniskowych. W listopadzie 2015 roku firma dołączyła do wyróżniających się podmiotów działających w ramach międzynarodowej grupy optycznej – Essilor International.  

Aktualności

Największe zalety ERP. Jakie korzyści przynosi wdrożenie tego systemu w firmie?

23 sierpnia 2022

Odkryj, jakie zalety ERP są szczególnie ważne dla firm produkcyjnych, e-commerce i takich, które posiadają bardziej zaawansowane procesy magazynowe.

Czytaj więcej

Jak bezbłędnie przeprowadzić wdrożenie systemu ERP?

23 sierpnia 2022

Dowiedź się, jak bezbłędnie przeprowadzić wdrożenie systemu ERP. Co należy przygotować firmę i jej pracowników.

Czytaj więcej

Jaki system ERP wybrać?

22 sierpnia 2022

Jeżeli nie jesteś pewien jak przeprowadzić proces wyboru właściwego system ERP dla twojej firmy, przeczytaj ten artykuł.

Czytaj więcej
Pokaż więcej
Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić