Sprzedaż
w Internecie

to szansa na rozwój dla firm produkcyjnych i handlowych

Jeżeli do tej pory nie działasz aktywnie w Internecie, to najwyższy czas to zmienić. Wprowadzimy Cię w świat e-commerce i omnichannel, byś mógł dogonić liderów, takich jak marka Semilac.Zarządzanie prezentacją danych o asortymencie.

Zarządzanie prezentacją danych o asortymencie.

Zanim Twoje towary będą widoczne w e-sklepie, musisz przygotować ich wizualną prezentację. Prowadząc sprzedaż w wielu kanałach, np. więcej niż jeden sklep internetowy, Allegro, Amazon, eBay, nie jest zbyt wygodne wprowadzanie zmian w treści i wyglądzie ofert w każdym miejscu osobno. Pomożemy Ci wykorzystać gotowe rozwiązania, takie jak www.baselinker.com, www.xsale.ai.

Zarządzaj warunkami handlowymi i promocjami.

Jeżeli zdecydowałeś się sprzedawać w marketpaces’s (Allegro, Amazon, e-Bay …), Twoi klienci mogą wymagać, byś szybko reagował na to, co dzieje się na rynku i wprowadzał zmiany do swojej oferty. Zapewnimy Ci narzędzia do szybkiego wprowadzania masowych zmian w zakresie cen i promocji, oraz łatwego dodawania nowych zestawów i wariantów produktów

Zarządzaj dostępnością stanów magazynowych dla kanału e-commerce.

Dostarczając klientowi to, co zamówił, budujesz renomę wiarygodnego dostawcy i możesz liczyć na systematyczny wzrost sprzedaży. Nie możesz sobie pozwolić na to, żeby towar, który zamów klient, okazał się niedostępny. Comarch e-commerce OMS zapewni kontrolę nad dostępnością towaru w poszczególnych kanałach sprzedaży. Jeżeli sprzedajesz za granicą, obsłuży fulfilment, czyli ułatwi Ci komunikację z lokalnymi operatorami logistycznymi.

Dotrzymaj obietnicy szybkiej dostawy – optymalizuj procesy magazynowe.

Jeżeli obiecasz klientom, że w określonym czasie dostarczysz mi zamówione produkty, nie chcesz ich zawieźć. Stosując Comarch WMS zorganizujesz szybką zbiórkę towarów i szczelną kontrolę poprawności przygotowania paczek. Błyskawicznie przygotujesz dokumenty wysyłkowe.

Współpracuj z najlepszymi firmami kurierskimi.

Kluczowym kryterium oceny sprzedawców e-commerce jest szybkość z jaką dostarczasz zamówione towary. Zapewniamy zautomatyzowaną komunikację z prawie wszystkimi firmami kurierskimi. Dzięki temu łatwo zlecisz transport i sprawnie wydrukujesz etykietę logistyczną z numerem listu przewozowego na paczkę, a swoim klientom zapewnisz możliwość śledzenia paczki.

Dopilnuj rozliczeń z operatorami płatności.

Im więcej sprzedajesz, tym więcej płatności przyjdzie Ci rozliczyć z operatorami płatności (PayU, Blue-Media, PayPo). Zapewnimy automatyzację tego żmudnego procesu, by Twoje finanse były pod kontrolą

Dopilnuj rozliczeń z firmami kurierskimi.

Klienci chętnie korzystają z płatności „za pobraniem”. W takim przypadku gotówkę otrzymasz od firmy kurierskiej (np. DHL). Aby Twój personel nie tracił czasu na żmudne rozliczenia, dostarczymy rozwiązanie, które zautomatyzuje proces i zabezpieczy Twoje finanse. Wesprzemy również kontrolę rozliczeń za usługi kurierskie.

Komunikuj się z klientem, by zasłużyć na dobrą opinię.

Po złożeniu zamówienia, klienci lubią być na bieżąco, dlatego nasze rozwiązanie informuje (za pośrednictwem SMS lub e-mail) o ważnych krokach w procesie realizacji zamówienia a potem dostawy. Jeżeli zdarzy się reklamacja, skorzystaj z Comarch e-commerce OMS, by ją sprawnie obsłużyć i utrzymywać bliski kontakt z klientem. W ten sposób masz wpływ na swój wizerunek w sieci.

Automatyzuj procesy i obsłuż więcej zamówień nie zwiększając kosztów własnych.

W każdej organizacji codziennie wykonujemy szereg większych i mniejszych czynności, które złożone razem powodują, że potrzeba wielu osób i wielu godzin pracy, by je wykonać. Wykorzystując Business Process Management, dostępny w Comarch e-commerce OMS, zautomatyzuj: powtarzalną komunikację z klientem, przepływ danych z kanałów e-commerce do systemu magazynowego, wystawiania dokumentów dla klientów i wiele innych czynności i rośnij szybciej. W ten sposób obsłużysz więcej zamówień, trzymając koszty własne pod kontrolą.

Pracuj nad lojalnością klientów i sprzedawaj więcej.

Masz już własne kanały e-commerce i spływają zamówienia. Czy można spowodować, że klienci będą kupować więcej? Można. Pomożemy Ci wykorzystać narzędzia Marketing Automation (SALESmanago), które automatycznie utworzą dla klientów spersonalizowane oferty i rekomendacje produktów. Poprzez wysłanie odpowiednich wiadomości e-mail, uratują nie jeden porzucony koszyk.

Zwiększaj ilość odwiedzin klientów – sprzedaż wtedy również wzrośnie.

Nowoczesne narzędzia e-commerce to połowa sukcesu. Druga połowa, to doprowadzenie do tego, żeby klienci znaleźli Twoje produkty w Internecie. Pokierujemy Cię do specjalistów, którzy rzetelnie zrealizują działania promocyjne, by sprzedaż systematycznie rosła

Szybko uruchom e-sprzedaż.

Jeżeli zależy Ci na szybkim uruchomieniu e-sklepu, który będzie dobrze współpracował ze środowiskiem Comarch e-commerce OMS, to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci wybrać któryś z gotowych szablonów, wczytamy dane o Twoich produktach i pomożemy Ci wystartować w kilka dni.

Nie musisz rezygnować z posiadanego ERP.

Jeżeli korzystasz z systemu ERP, którego nie chcesz się pozbywać, np. dlatego, że dobrze się sprawdza w zarządzaniu produkcją, przygotujemy dla Ciebie odpowiednią integrację z Comarch e-commerce OMS, byś za jego pomocą mógł realizować zamówienia pochodzące z dowolnego kanału sprzedaży: sklepów internetowych, marketplace’s, platform B2B, czy EDI

Do kogo kierujemy ofertę?

Małe firmy produkcyjne
i handlowe

Szybko uruchom sprzedaż produktów w sklepie internetowym i na Allegro. Jeżeli nie masz wielu doświadczeń z e-sprzedażą,
ale zależy Ci na tym, żeby klienci szybko znaleźli Twoje produkty w Internecie, postaw na Comarch e-sklep.

Nie martw się tym, czy poradzisz sobie ze sprawną wysyłką. Wyposażony w Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XT nie zawiedziesz swoich odbiorców.

Średnie i duże firmy
produkcyjne i handlowe

Być może Twoje produkty są już dostępne w Internecie, ale myślisz o uruchomieniu kolejnych kanałów sprzedaży, np. Allegro, Amazon, eBay lub Twój sklep internetowy nie potrafi zaoferować klientom personalizowanych ofert i rekomendacji.

Jeżeli wydajność Twojego magazynu zbliża się do granic lub pojawia się zbyt wiele błędów w wysyłkach. Zapoznaj się z Comarch e-commerce OMS i odkryj dedykowane rozwiązania wspierające e-sprzedaż dla wymagających.

Skontaktuj się
z ekspertem Graphcom

Określ swoje potrzeby biznesowe. My przeprowadzimy
prezentację i zaoferujemy dedykowane rozwiązanie.Poznaj naszych klientów

Puccini referencje dla Comarch ERP Altum i Graphcom Marka PUCCINI to czołowy polski producent bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej. Oferta Puccini to prestiżowy asortyment, do produkcji którego wykorzystuje się wyjątkowo trwałe i eleganckie materiały. Produkty Puccini dostępne są w kraju oraz za granicą. W Polsce można je kupić w ponad dwudziestu salonach firmowych, w sklepie internetowym i na Allegro.

Jucca case study Comarch ERP Altum i Graphcom
Centrum Ogrodnicze JUCCA istnieje już od 28 lat. Jest zlokalizowane w Tarnowie Podgórnym oraz w Jasinie. Posiada również oddział na terenie Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej S.A. Tym, co wyróżnia firmę spośród konkurencji jest niezwykle bogata oferta żywych roślin, asortymentu ogrodniczego i dekoracyjnego a wykwalifikowany personel służy klientom fachowym doradztwem.

Matrix Media referencje dla Comarch ERP Altum i Graphcom
Matrix Media tworzy unikatowe sklepy monobrandowe dla klientów oczekujących najlepszej obsługi i rzetelnej wiedzy o produktach. Wśród nich należy wymienić Sony Centre, Samsung Brand Store i HUAWEI Brand Store, których łącznie jest już ponad dwadzieścia. Celem spółki jest również rozwój sprzedaży RTV/AGD w Polsce w sklepie internetowym i na Allegro.

Bimex referencje dla Comarch ERP XL i Graphcom
Spółka BIMEX powstała w 1993 roku i jest czołowym dystrybutorem wyrobów złącznych, spawalniczych, pneumatycznych, narzędzi i elektronarzędzi na rynku wielkopolski. Jest przedstawicielem czołowych producentów, takich jak BOSCH i KARCHER. Oferta jest dostępna w 4 profesjonalnych salonach narzędziowych, w sklepie internetowym i na Allegro. Spółka prowadzi również wypożyczalnię narzędzi.

Semilac referencje dla Comarch ERP XL, Comarch WMS i Graphcom
Wyjątkowa trwałość produktów, intensywność dostępnych kolorów oraz odważne decyzje biznesowe sprawiły, że Semilac szybko stał się numerem 1 wśród producentów lakierów hybrydowych w Polsce. Produkty Semilac dostępne są w niemal 40 krajach, na 5 kontynentach. W Polsce można kupić je w ponad 540 punktach sprzedaży, w tym na ponad 100 wyspach handlowych i w 20 sklepach monobrandowych.

Jai Kudo referencje dla Comarch B2B i Graphcom Firma JAI KUDO Polska od 2004 roku zaopatruje polskie zakłady i salony optyczne w soczewki okularowe oraz oprawy. Obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych dystrybutorów wysokiej jakości soczewek jednoogniskowych i wieloogniskowych. W listopadzie 2015 roku firma dołączyła do wyróżniających się podmiotów działających w ramach międzynarodowej grupy optycznej – Essilor International.  

Aktualności

Jak skutecznie wdrożyć omnichannel w sieci sprzedaży?

2 kwietnia 2024

Co zyskuje firma handlowa wdrażając omnichannel? Dowiedź się, jak to zrobić z pomocą Comarch ERP XL i Comarch POS.

Czytaj więcej

Zakupy w firmie produkcyjnej - najczęściej popełniane błędy.

9 stycznia 2024

Czy popełniasz te błędy robiąc zakupy do Twojej firmy produkcyjnej? Dowiesz się, jeśli przeczytasz ten artykuł!

Czytaj więcej

Wielka podwyżka w Baselinker dotycząca większych sprzedawców internetowych

5 stycznia 2024

Zobacz, jakie działania możesz podjąć w obliczu zmiany cennika Baselinker, aby ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów obsługi zamówień.

Czytaj więcej
Pokaż więcej
Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić