Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych

Comarch ERP Optima

System ERP dostępny w chmurze, dedykowane oprogramowanie dla Biur Rachunkowych, obsługujące księgowość pełną i uproszczoną, zapewniające zaawansowaną obsługę HR, zawsze zgodne z przepisami.Poznaj nasze projekty

Przebieg wdrożenia Comarch ERP Optima w KrollTax

Jeżeli jesteś właścicielem biura rachunkowego lub kancelarii doradztwa podatkowego, z pewnością zależy Ci na ciągłym podwyższaniu jakości obsługi klientów oraz maksymalnym wykorzystaniu możliwości płynących z nowych technologii. Powyższe cele możesz osiągnąć dzięki implementacji systemu Comarch ERP Optima, kompletnego programu do obsługi biura rachunkowego.

„…Jednym z naszych nadrzędnych celów było zwiększenie szybkości obsługi klientów. Udało nam się go osiągnąć za sprawą integracji pracy księgowej z pracą kadrowo-płacową, a także możliwości pracy z klientami w trybie online. Dzięki temu możemy pozostawać z nimi w stałym kontakcie…”

Karina Kroll-Anisimowicz, właścicielka biura rachunkowego KrolltaxWdrożenie Comarch ERP Optima w biurze rachunkowym KrollTax

Przebieg wdrożenia Comarch ERP Optima w WZ Partners

Grupa WZ Partners to firma rodzinna, której obecność na polskim rynku sięga 1992 roku. Początki naszej działalności związane były z usługami księgowymi, wokół których, na przestrzeni już niemal 30 lat powstała marka wspierająca Klientów i oferująca najwyższy poziom usług w obszarach rachunkowym, kadrowym, płacowym, podatkowym oraz IT.

Wdrożenie Comarch ERP Optima pozwoliło Grupie WZ Partners zrealizować oczekiwania wymagających klientów. Dzięki automatyzacji, a co za tym idzie brakowi konieczności ręcznego przepisywania lub skanowania dokumentów, możliwe jest sprawniejsze opracowanie danych księgowych i szybsze przekazanie informacji zwrotnych do klienta.Wdrożenie Comarch ERP Optima w biurze rachunkowym WZ Partners

Dlaczego warto wybrać Comarch ERP Optima – oprogramowanie dla Biur Rachunkowych

Korzysta z niego ponad 6000 biur rachunkowych

Korzysta z niego ponad 6000 biur rachunkowych

Z oprogramowania Comarch ERP Optima, korzysta już ponad 6000 biur rachunkowych i kancelarii doradztwa podatkowego. Kilkanaście lat doświadczeń zaowocowało tym, że powstał kompleksowy system dla biura rachunkowego, cenionego na rynku produktu – polskiego standardu wśród narzędzi w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i usług HR.

Zawsze zgodne z przepisami

Zawsze zgodne z przepisami

Użytkownicy Comarch ERP Optima nie musza martwić się o zmieniające się przepisy, wskaźniki, wymagania prawne, kursy walut czy tez aktualne formaty do wysyłki deklaracji do systemu e-Deklaracji. Dzięki automatycznym aktualizacjom wystarczy jedno klikniecie myszy, aby pobrane zostały najświeższe obowiązujące normy prawne.

Dostępne w chmurze

Dostępne w chmurze

Ten elastyczny system dla biura rachunkowego, dostępny jest zarówno w wersji stacjonarnej, jak i w Chmurze. Wersja chmurowa eliminuje konieczność instalowania programu, zapewniając możliwość swobodnego dostępu z każdego komputera. Oprogramowanie można regularnie poszerzać o kolejne moduły, w zależności od bieżących wymogów i potrzeb firmy.

Ułatwia współpracę z Biurem Rachunkowym

Ułatwia współpracę z Biurem Rachunkowym

Jeżeli klient biura rachunkowego zdecyduje się na skorzystanie z systemu Comarch ERP XT lub Comarch ERP Optima, dzięki modułowi Internetowa Wymiana Danych, wystawiane przez niego dokumenty mogą zostać automatycznie przeniesione do systemu dla biura rachunkowego. W ten sposób możesz liczyć na to, że obsłużysz znacznie więcej klientów, zanim pojawi się konieczność zatrudniania kolejnych osób.

Poleć klienta, a zaoszczędzisz

Poleć klienta, a zaoszczędzisz

Firmy, które są już naszymi klientami, mogą dodatkowo zyskać poprzez polecanie naszych usług wdrożeniowych i/lub produktów Comarch innym przedsiębiorcom. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Programu Partnerskiego. Warto współpracować!

Certyfikat zgodności z Ustawą o Rachunkowości

Certyfikat zgodności z Ustawą o Rachunkowości

System dla biura racunkowego Comarch ERP Optima w wersji 2019 posiada certyfikat zgodności z Ustawą o Rachunkowości. Oznacza to, że zarówno moduł Księga Handlowa, jak i moduł Księga Handlowa Plus, będące składowymi systemu Comarch ERP Optima, są zgodne z wymaganiami Ustawy o Rachunkowości z dnia 29.09.1994 r.

Dowiedz się ile kosztuje oprogramowanie dla biur rachunkowych – Comarch ERP OptimaComarch ERP Optima to oprogramowanie dla biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, które usprawnia proces obsługi klientów.

Z bogatej oferty, szczególnie polecamy następujące moduły:

Księga podatkowa

Księga podatkowa

Moduł umożliwia zarówno prowadzenie podstawowych ewidencji księgowych, takich jak rejestr VAT czy zapis księgi przychodów i rozchodów, jak i ewidencji pomocniczych, w tym ewidencji wynagrodzeń czy spisu z natury. Pozwala też na sporządzanie deklaracji VAT i złożenie ich w formie elektronicznej deklaracji podatkowej. Współpraca z innymi modułami Comarch ERP Optima umożliwia automatyczną ewidencję ryczałtową czy dekretację dokumentów w księdze podatkowej.

Księga handlowa

Księga handlowa

Moduł umożliwia prowadzenie pełnej księgowości, w zgodzie z Ustawą o Rachunkowości. Pozwala m.in. tworzyć okresy obrachunkowe, generować salda za dowolny okres, sporządzać obligatoryjne sprawozdania finansowe czy raporty wewnętrzne dla kierownictwa. Księga Handlowa Umożliwia też wydruk deklaracji VAT oraz ich wysyłkę do systemu e-Deklaracje. Posiadanie rozszerzonej wersji modułu, czyli Księgi Handlowej Plus zapewnia obsługę kont walutowych.

Środki trwałe

Środki trwałe

Dzięki modułowi Środki Trwałe, biura rachunkowe mogą prowadzić ewidencję środków trwałych, a także wartości niematerialnych i prawnych dla swoich klientów. Pozwala on także na automatyczne księgowanie odpisów amortyzacyjnych, tworzenie planów amortyzacji czy rejestrację historii środka trwałego. Dodatkowo program pozwala na prowadzenie pełnej ewidencji wyposażenia.

Płace i Kadry

Płace i Kadry

Za sprawą modułu Kadry i Płace biura rachunkowe mogą prowadzić pełną obsługę kadrowo-płacową. Praca z modułem to gwarancja zgodności z aktualnymi przepisami prawa, możliwość naliczania i wydruku deklaracji podatkowych, a także współpracy z programem Płatnik. Moduł Kadry i Płace zapewnia również obsługę korekt list płac, wyliczenie składek ZUS czy wysyłkę deklaracji do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną.

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe

Program umożliwia prowadzenie pełnej księgowości dla wielu klientów, bez konieczności wielokrotnego logowania. Ułatwia codzienną pracę firmom, które obsługują znaczną ilość klientów i duży wolumen dokumentów. Pozwala wykonywać operacje seryjne na wybranych bazach danych, sporządzać raporty przekrojowe dotyczące wprowadzonych dokumentów czy czasu spędzonego na obsłudze klienta.

Internetowa wymiana dokumentów

Internetowa wymiana dokumentów

Moduł zapewnia sprawną wymianę dokumentów pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem. Zapewnia też transfer rejestrów VAT, dokumentów magazynowych, wyciągów bankowych i raportów kasowych do biura rachunkowego. Wszystkie dane podczas transmisji są szyfrowane. Seryjny import do wielu baz jednocześnie znacznie przyspiesza proces ewidencji dokumentów.

OCR

OCR

Program jest zdolny do samodzielnego odczytu faktury i wprowadzenia jej do systemu. Wykorzystuje do tego zaawansowane algorytmy oraz elementy sztucznej inteligencji. Comarch OCR analizuje plik graficzny, a także zawarty na nim tekst. Na tej podstawie odbywa się rozróżnianie poszczególnych pozycji na dokumencie, takich jak numer NIP, numer rachunku bankowego czy data wystawienia i sprzedaży. Moduł sprawdza się dla wielostronicowych dokumentów.

CRM oraz obieg dokumentów

CRM oraz obieg dokumentów

Są to moduły pozwalające na prowadzenie elektronicznej ewidencji dokumentów dostarczanych przez klientów. Zapewniają także możliwość rejestrowania kontaktów zarówno z klientami, jak i np. z urzędami. W ramach modułu możliwe jest planowanie pracy biura rachunkowego, obsługa mailowa, tworzenie ofert handlowych czy automatyczne generowanie faktur cyklicznych za usługi księgowe.

BI Point Manager

BI Point Manager

Jest to skuteczne narzędzie do łatwej i rzetelnej analizy danych, które integruje się z bazą Comarch ERP Optima. Za pomocą tego modułu biuro rachunkowe może zapewnić swoim Klientom dostęp do analiz biznesowych, dla każdego obszaru działalności. Dzięki temu klient może monitorować kondycję swojego biznesu, a co za tym idzie, biuro rachunkowe ma do obsłużenia mniej telefonów z prośbą i wyjaśnienia czy dostęp do informacji. Ponadto, obsługa platforma nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Skontaktuj się
z ekspertem Graphcom

Określ swoje potrzeby biznesowe. My przeprowadzimy

prezentację i zaoferujemy dedykowane rozwiązanie.Comarch Moje Biuro Rachunkowe – dla klientów Twojego Biura Rachunkowego

Comarch Moje BR to aplikacja przeznaczona dla mikro przedsiębiorców, wystawiających do 5 faktur sprzedaży w miesiącu. Pozwala dodawać dokumenty kosztowe, również za pomocą usługi OCR (bezpłatnie, do 10 stron miesięcznie). Aplikacja, oprócz wystawiania dokumentów, służy także do komunikacji między Klientem, a obsługującym go Biurem Rachunkowym, ponieważ dokumenty trafiają automatycznie do Comarch ERP Optima – systemu dla Biur Rachunkowych. Biuro z kolei, może wysyłać informacje o aktualnym saldzie zobowiązań (składki ZUS, podatek VAT i PIT oraz faktury za usługi księgowe) do aplikacji Comarch Moje BR. Aplikację może pobrać z Google Play i AppStore.

Do 5 faktur miesiecznie bezpłatnie!

Aplikacja Comarch Moje BR - oprogramowanie dla biur rachunkowych i ich klientów

Poznaj naszych klientów

Wdrożenie Comarch ERP Optima w Agraves zrealizowane przez Graphcom
Misją firmy Agraves jest dostarczanie klientom z sektora agro innowacyjnych usług, takich jak: specjalistyczne analizy i ekspertyzy, doradztwo czy szkolenia. Firma posiada specjalistyczną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w branży rolniczej i ekonomicznej. Agraves prowadzi usługi księgowe i wsparcie przy rozliczaniu projektów dofinansowanych.

Wdrożenie Comarch ERP Optima w Krolltax zrealizowane przez Graphcom
Krolltax to profesjonalna kancelaria podatkowa oraz biuro rachunkowe, działające od 1999 roku. Siedziba naszej firmy znajduje się w Rokietnicy przy ulicy Obornickiej 29 a. Od lat obsługujemy spółki prawa handlowego, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Wdrożenie Comarch ERP Optima w Noblesse zrealizowane przez Graphcom
Zapewniamy kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa podatkowego, księgowości oraz kadr i płac. Współpracujemy zarówno z dużymi podmiotami, jak również świadczymy usługi dla mniejszych przedsiębiorstw i osób fizycznych. … udostępniamy bezpłatnie nowoczesny program do wystawiania faktur Comarch ERP XT. Naszym priorytetem w działaniach jest efektywna i elastyczna komunikacja z biurem rachunkowym.

Wdrożenie Comarch ERP Optima w RedTax zrealizowane przez Graphcom RedTax to dynamicznie rozwijające się biuro rachunkowe, świadczące kompleksowe usługi księgowe, ekonomiczno-finansowe oraz kadrowo-płacowe. Celem naszego biura jest spełnienie wszystkich potrzeb i oczekiwań klienta, który powierza nam istotne kwestie rachunkowe i podatkowe. Działamy w pełnej zgodności z przepisami prawa obowiązującego na terenie RP, a także na bieżąco śledzimy wszelkie zmiany w tym zakresie.

EMBE sp. z o.o. Główną działalnością EMBE sp. z o.o. jest sprzedaż wysokojakościowych materacy pod marką SENNA od najbardziej rozpoznawalnych producentów. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliło na nabycie kompetencji oraz opracowanie procesów, które pozwalają sprostać zróżnicowanym, nawet najbardziej wymagającym gustom i potrzebom klientów.

WZ Partners Firma WZ Partners istnieje na rynku od 1992 roku. Blisko 30 letnie doświadczenie pozwala na zapewnienie kompleksowej obsługi klientów w zakresie księgowości, kadr i płac, doradztwa podatkowego oraz biznesowego.

Zaufaj Graphcom

Partnerowi Roku Comarch

Z nami sprawnie wdrożysz oprogramowanie dla Biur Rachunkowych

Comarch ERP Optima

Decydując się na zakup produktów Comarch masz pewność, że Twoje Biuro Rachunkowe zyska sprawdzone, bezpieczne rozwiązanie IT. Comarch to prestiżowa marka, ciesząca się uznaniem na całym świecie. Jeżeli zależy Ci na sprawnej instalacji oraz bieżącym wsparciu w zakresie codziennej pracy z oprogramowaniem Comarch ERP Optima, powierz jego wdrożenie specjalistom z Graphcom. Jesteśmy wieloletnim, zaufanym partnerem Comarch, który ma na swoim koncie wiele udanych wdrożeń Comarch ERP Optima w Biurach Rachunkowych. Przeczytaj opinie naszych klientów!Graphcom z sukcesami wdraża oprogramowanie dla biur rachunkowych

Aktualności

Jak skutecznie wdrożyć omnichannel w sieci sprzedaży?

2 kwietnia 2024

Co zyskuje firma handlowa wdrażając omnichannel? Dowiedź się, jak to zrobić z pomocą Comarch ERP XL i Comarch POS.

Czytaj więcej

Zakupy w firmie produkcyjnej - najczęściej popełniane błędy.

9 stycznia 2024

Czy popełniasz te błędy robiąc zakupy do Twojej firmy produkcyjnej? Dowiesz się, jeśli przeczytasz ten artykuł!

Czytaj więcej

Wielka podwyżka w Baselinker dotycząca większych sprzedawców internetowych

5 stycznia 2024

Zobacz, jakie działania możesz podjąć w obliczu zmiany cennika Baselinker, aby ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów obsługi zamówień.

Czytaj więcej
Pokaż więcej

Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych Comarch ERP Optima, to efektywne Biuro Rachunkowe

Efektywne prowadzenie biura rachunkowego wymaga przede wszystkim poprawnego zdefiniowania procesów biznesowych. Dotyczy to zarówno jednoosobowych działalności, jak i dużych podmiotów obsługujących ponad 100 klientów. Oprogramowanie dla biur rachunkowych – Comarch ERP Optima to odpowiedź na specyficzne wymagania doradców podatkowych i księgowych. Sprawdź, w jaki sposób wybór tego rozwiązania może przełożyć się na zyski dla Twojego biznesu.

Wybierz system dla Biura Rachunkowego i zadbaj o pełne bezpieczeństwo danych Twoich klientów

Bezpieczeństwo informacji to podstawowy wymóg w branży rachunkowej. Dokumenty zawierające dane osobowe klientów biura, dotyczące ich kondycji finansowej firmy, szczegółów dokonywanych transakcji czy planów rozwojowych, wszystko to wysoce poufne informacje. Program dla biur rachunkowych Comarch ERP Optima zapewnia im najwyższą ochronę. Obowiązek najwyższej dbałości o bezpieczeństwo danych zawarty jest nie tylko w Kodeksie Cywilnym, ale także w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych (RODO) czy związanych z prawem podatkowym (np. obsługa JPK). System Comarch ERP Optima jest pod tym względem na bieżąco aktualizowany. Dzięki temu procesy finansowo-księgowe mogą przebiegać sprawnie i w zgodzie z przepisami prawa

Zastosuj system dla Biura Rachunkowego i zautomatyzuj codzienne czynności

Dzięki zastosowaniu odpowiednich schematów księgowych i zestawień finansowych oprogramowanie Comarch ERP Optima automatycznie wykonuje proste, powtarzalne czynności. To z kolei sprawia, że Twoje biuro rachunkowe oszczędza cenny czas, a także ogranicza ilość popełnianych błędów, a to w tej branży ma ogromne znaczenie. Co równie ważne, każdego dnia system automatycznie tworzy kopie bezpieczeństwa danych.

Zintegruj się z klientem

Comarch ERP Optima to najczęściej wybierane oprogramowanie dla biur rachunkowych, które cieszy się również dużą popularnością jako program dla małych i średnich firm. To istotna informacja z perspektywy biura rachunkowego, które powinno zadbać o to, by używany przez nie system księgowy potrafił się automatycznie komunikować z oprogramowaniem klientów. Biorąc pod uwagę, że z Comarch ERP Optima korzysta dzisiaj ponad 60 tysięcy przedsiębiorstw i liczba ta cały czas rośnie, odpowiedź na pytanie „jaki system IT będzie najlepszy dla biura rachunkowego?”, wydaje się być oczywista.

Pracuj w trybie online

W dobie intensywnego rozwoju nowoczesnych technologii klienci biur rachunkowych coraz częściej chcą mieć natychmiastowy dostęp do aktualnych danych dotyczących kondycji finansowej swojego biznesu. System Comarch ERP Optima jest idealnie dopasowany do tych wymogów, ponieważ zapewnia dostęp do dokumentów 24/7 z dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem jest aktywne połączenie z Internetem. Rozwiązanie Comarch ERP Optima umożliwia także internetową wymianę dokumentów, dzięki czemu klienci biur rachunkowych nie muszą już osobiście dostarczać dokumentów w wersji papierowej. Jest to obustronna oszczędność czasu i pieniędzy, a dla samego biura rachunkowego także korzyść wizerunkowa. Bezpieczny przesył danych jest możliwy za sprawą mechanizmu IWD (Internetowa Wymiana Dokumentów). Pośrednikiem komunikacyjnym pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem jest serwer Comarch, który umożliwia szyfrowanie danych.

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić