Rozwój

Dofinansowanie projektów IT

Dofinansowanie projektów IT
Mamy wreszcie długo oczekiwane dofinansowanie projektów IT dla MSP. Jeżeli potrzebujesz wsparcia finansowego, by rozwijać pracę zdalną i sprzedaż w Internecie, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

W ramach Działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bon na cyfryzację, przedsiębiorstwa MSP zyskały możliwość ubiegania się o dofinasowanie projektów IT. Ich celem musi być rozwój rozwiązań, ułatwiających pracę zdalną lub wspierających rozwój sprzedaży w Internecie. Poniżej opisaliśmy kilka najważniejszych cech tego działania.

Na co:

Projekty dotyczące wdrożenia przez MŚP innowacji procesowej, np. nowego lub znacząco ulepszonego procesu w przedsiębiorstwie, poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. W praktyce, dofinansowanie projektów IT ma dotyczyć cyfryzacji procesów biznesowych, które powodują większą odporność przedsiębiorstwa na skutki pandemii. Przykłady produktów i usług, które mogłyby być dofinansowane:

  • Wdrożenie rozwiązań handlu elektronicznego: Comarch e-sklep, Comarch B2B.
  • Integracja Comarch ERP z BaseLinker i marketplaces, np. EEC.
  • Wdrożenie wydajnej logistyki magazynowej z wykorzystaniem Comarch Magazynier i Comarch WMS w podmiotach, które rozwijają e-commerce.
  • Integracja Comarch ERP z firmami kurierskimi.
  • Wdrożenie rozwiązań do pracy zdalnej, takich jak Comarch DMS i Comarch HRM.

W ramach projektów można nabywać:

  • Składnik obligatoryjny: usługi programistyczne oraz gotowe oprogramowanie w formie licencji.
  • Składnik fakultatywny: zakup sprzętu komputerowego, np. kolektorów magazynowych oraz usług doradczych, choć intencyjnie, nie ma to być wiodący składnik kosztów.

Dla kogo:

Beneficjentem może zostać mikro, mała lub średnia firma (poniżej 250 pracowników).

Program faworyzuje dofinansowanie projektów IT w branżach, które najbardziej ucierpiały, takich jak gastronomia, czy turystyka. Szczególnie takich, które zanotowały średnioroczny spadek w obrotach (rok 2020 do 2019), powyżej 40%. Mimo to, każda firma ma szansę, ponieważ kryterium spodku obrotów nie jest wykluczające, a branże „pokrzywdzone przez Covid 19”, mogą nie być zainteresowane inwestycjami w IT, ponieważ borykają się z bieżącymi problemami.

Terminy:

Ogłoszenie konkursu określono na dzień 6 września 2021 i wtedy pojawią się oficjalne wytyczne. Rozpoczęcie składania wniosków o dofinansowanie projektów IT rozpocznie się 20 września 2021 a zakończenie naboru 20 października. Umowy na napisanie wniosku o dofinansowanie projektów IT będą podpisywane do 31 sierpnia 2021.

Finanse:

Poziom dofinansowania: 85% wartości projektu (pomoc de minimis).
Maksymalna wartość projektu: 300.000,00 zł.
Maksymalna wartość komponentu fakultatywnego: 150.000,00 zł
Budżet konkursu: 110 mln zł.

Jeżeli interesuje Cię dofinansowanie projektów IT, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić