Platinum Financial – Case Study

O firmie 

Bezpieczeństwo IT jest kluczowe w prawidłowym działaniu firmy. Szczególnie w obszarze związanym z bankowością standardy bezpieczeństwa są bardzo wysokie. W gronie naszych klientów związanych z sektorem bankowym jest firma Finanse Platinum która postawiła na nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę sieciową. 

Firma Finanse Platinum jest zespołem profesjonalistów, grupą niezależnych doradców finansowych z ponad 8-letnim doświadczeniem w branży finansowej oraz wiarygodnym partnerem. Platinum Financial to firma finansowa, której domeną jest działalność w zakresie pośrednictwa finansowego nastawionego na budowanie i wsparcie ogólnopolskiej sieci sprzedaży. 

Sytuacja biznesowa przed implementacją 

Przed wdrożeniem wykonaliśmy analizę potrzeb klienta w oparciu o dokument zawierający standardy bezpieczeństwa wymagane przy współpracy z sektorem bankowym. Sektor bankowy posiada bardzo wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa IT. Bank ING z którym firma podjęła współprace nałożył na klienta szereg dodatkowych wymagań, warunkujących możliwość rozwoju współpracy. Klient otrzymał listę oczekiwań oraz czas na wdrożenie ich.  Aby firma mogła współpracować z sektorem bankowym musiała zagwarantować bezpieczeństwo IT na odpowiednio wysokim poziomie co jest równoznaczne z wprowadzeniem ścisłych zasad przetwarzania danych, szczególnie w obszarach: polityki haseł, przetrzymywania dokumentów oraz ich kopii z wrażliwymi danymi na lokalnym serwerze oraz zasad autentykacji przy próbie połączenia się nowych urządzeń z siecią firmową. Klient zwracając się do nas oczekiwał usługi infrastruktury spełniającej bardzo restrykcyjne normy. Zarządzanie siecią komputerową oraz bezpieczeństwo IT, to usługi informatyczne dla firm, które od lat świadczy dla Platinum Financial, dlatego przygotowaliśmy dla naszego klienta dedykowane rozwiązanie.  

Rozwiązania 

Postawiliśmy na rozwiązania firm: MikroTik, Synology oraz Hp serii Aruba. Sprzęt który wybraliśmy to profesjonalne narzędzia, dostępne w atrakcyjnej cenie. Wdrożenie zakładało montaż 2 szaf serwerowych, sprzętu w szafie serwerowej, poprowadzenie odpowiedniego okablowania z uwzględnieniem redundancji czyli z zapasowych linii kablowych w celu zapewnienia ciągłości pracy w przypadku awarii jednej z nich. Dodatkowo przeprowadziliśmy konfigurację docelową sprzętu sieciowego, serwera oraz zrealizowaliśmy usługę utworzenia grup oraz kont użytkowników. Ważnym aspektem wdrożenia było przygotowanie bezpiecznego połączenia VPN dla użytkowników wykonujących swoją prace zdalnie. Rozwiązanie pozwala pracownikom korzystać z bezpiecznego i zaszyfrowanego połączenia z siecią firmową podczas pracy zdalnej z domu. Był to jeden z ważnych wymogów przedstawionych przez bank ING. 

Prace zostały wykonane poza godzinami funkcjonowania biura, aby nie przeszkadzać w bieżącej pracy. Po przeprowadzeniu wdrożenia, przeprowadzone zostało szkolenie dla pracowników z zakresu korzystania z nowych rozwiązań wdrożonych w firmie. Bezpieczeństwo IT danych firmowych stało się jednym z kluczowych zagadnień objętych szkoleniem. Zastosowany sprzęt obsługuje technologie zwiększające wydajność np. bonding (jest to podejście uwzględniające dodatkowe linie kablowe w celu zwiększenia wydajności). W oparciu o dostarczone rozwiązanie, Klient stworzył swoją własną chmurę prywatną, zgodną z wytycznymi RODO oraz z wytycznymi sektora bankowego. 

Korzyści 

Dostosowanie się do wymogów było niezbędne do podjęcia współpracy z sektorem bankowym. W konsekwencji stało się możliwe poszerzenie oferty usług które klient jest w stanie zaoferować, co przyczyniło się do zwiększenia sprzedaży oraz wzrostu przychodów firmy. 

Uzyskane w ramach projektu bezpieczeństwo IT na wysokim poziomie otworzyło drogę do zaoferowania pracownikom Klienta możliwość pracy zdalnej. Pracownicy mogą się skupić na własnej pracy, rozumiejąc w jaki sposób należy korzystać z danych, by nie martwić się o bezpieczeństwo dokumentów wewnętrznych.  

Wdrożenie odpowiednich standardów bezpieczeństwa pozwoliło na zminimalizowanie ryzyka ataków hakerskich oraz prób wykradnięcia danych. Są one przechowywane w prywatnej chmurze, spełniającej wymogi bezpieczeństwa dla sektora bankowego. 

W ramach szerszej współpracy, Graphom realizuje dla Platinum Financial usługi informatyczne dla firm, takie jak: obsługa informatyczna firmy – HelpDesk, administracja serwerami Microsoft, zarządzanie siecią komputerową, zarządzanie routerami MikroTik. 

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić