WSZYSTKIE RYNKI

Pracownicze Plany Kapitałowe z Comarch Kadry i Płace – czy Twoja firma jest gotowa na zmiany?

W ciągu najbliższych miesięcy niemal wszystkie polskie przedsiębiorstwa zobowiązane będą stosować Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Jest to dobrowolny, prywatny i długoterminowy system oszczędzania, który obejmuje zarówno wkład finansowy pracodawcy, jak i pracownika, a także budżetu państwa. PPK ma zapewnić Polakom stabilną sytuację finansową na emeryturze. Kolejność jego wprowadzania jest zależna od wielkości oraz typu pracodawcy. Pomóc w tym procesie może jednak aplikacja Comarch Kadry i Płace

Kolejność wprowadzania PPK – w której jesteś grupie?

W dniu 01.07.2019 do PPK obowiązkowo przystąpiły największe firmy, czyli zatrudniające więcej niż 250 pracowników. Następne w kolejności są przedsiębiorstwa liczące co najmniej 50 pracowników (01.01.2010) i firmy zatrudniające przynajmniej 20 pracowników (01.07.2020). Jako ostatnie (01.01.2021) przystąpią jednostki sektora finansów publicznych i pozostałe podmioty zatrudniające. A Ty, do której grupy należysz i co oznacza to w praktyce dla Twojej działalności?

Pomyśl o wdrożeniu już teraz!

Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to dla pracodawcy szereg obowiązków, które wymagają wcześniejszego przygotowania. Jest to wyzwane z rodzaju tych, które pochłaniają niemałe nakłady sił i środków. Z  pewnością będzie wymagało zastosowania dedykowanych rozwiązań informatycznych. Z tego powodu warto pomyśleć o wdrożeniu już teraz i nie odkładać go na ostatnią chwilę.

Aplikacja Comarch Kadry i Płace – co możesz zyskać?

Jeśli zależy Ci na dobrym przygotowaniu firmy do wprowadzenia PPK, zachęcamy do skorzystania ze wsparcia naszych specjalistów. Zsynchronizujemy Twój system z aplikacją Comarch Kadry i Płace, która działa w ścisłej integracji z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR. Dzięki aplikacji zyskasz kluczowe funkcjonalności, m.in takie jak:

  • Ewidencja danych uczestników PPK.
  • Rejestracja przystąpień i wystąpień pracowniczych do programu.
  • Regularne, comiesięczne naliczanie i ewidencja składek.
  • Generowanie plików z potrzebnymi danymi dla instytucji finansowych.
  • Wysyłka składek do odpowiedniej instytucji finansowej.
  • Integracja z oprogramowaniem kadrowo-płacowym i z Comarch ERP HR.

Pobierz wersję demo Comarch Kadry i Płace

Pracujesz na oprogramowaniu od innego producenta? Nie szkodzi. Aplikacja jest kompatybilna z systemami różnych producentów. Dzięki niej unikniesz ręcznej pracy związanej z realizacją obowiązków wynikających z PPK. Tym samym, zaoszczędzisz czas, energię i pieniądze. Zachęcamy do przetestowania programu Comarch Kadry i Płace poprzez pobranie wersji demo

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić