Przemysł

Wdrożenie modułu Comarch Kadry i Płace u znanego producenta opon

Efektywna obsługa działu HR wymaga konsekwencji w podążaniu za dynamicznie zmieniającymi się przepisami, zwłaszcza w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Szczególnie duże znaczenie ma to w dużych firmach, które zatrudniają wielu pracowników i wymagają działania w ściśle określonych strukturach. Jednym z takich przedsiębiorstw jest znany producent opon będący pierwszym polskim zakładem działającym w przemyśle oponiarskim. Zdecydował się on na wdrożenie rozwiązania Comarch Kadry i Płace, usprawniając znacznie codzienną pracę przedsiębiorstwa.

O firmie

Firma naszego klienta jest jedną z 60 spółek należących do Grupy PGZ (Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.). W samym poznańskim zakładzie zatrudnionych jest kilkuset pracowników produkcyjnych. W związku z tym jednym z ważniejszych wyzwań dla kierownictwa było zapewnienie swojemu personelowi stabilnych i przejrzystych warunków zatrudnienia. Zarząd zdawał sobie sprawę, że bycie wiarygodnym pracodawcą wymaga posiadania odpowiednich narzędzi, które usprawnią codzienne zarządzanie firmą. W firmie potrzebny był między innymi sprawdzony program kadrowo-płacowy.

Automatyzacja codziennej pracy za sprawą rozwiązań Comarch Kardy i Płace

Zakład produkcyjny postawił na prestiżowe produkty marki Comarch, a dokładnie na moduł Comarch ERP Optima Kadry i Płace. Starannie zaprojektowane funkcjonalności tego narzędzia umożliwiają automatyzację codziennej pracy, a jednocześnie pozwalają zminimalizować ryzyko błędów, które mogłyby się pojawić podczas ręcznego wykonywania różnego rodzaju operacji.

Dostosowanie do zmieniających się przepisów prawa dzięki Comarch Kadry i Płace

Jednym z najważniejszych czynników, które sprawiły, że nasz klient zdecydował się na wdrożenie modułu Comarch Kadry i Płace była potrzeba bieżącej aktualizacji oprogramowania ze względu na zmieniające się przepisy prawa. Dzięki temu firma ma pewność działania w zgodności z wymogami prawnymi. Przykładowo, moduł wspiera Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) czy e-Teczki Pracownicze. Dotychczasowe oprogramowanie okazało się pod tym względem niewystarczające. Dodatkowo, Comarch Kadry i Płace jest w pełni zintegrowany z programem Płatnik oraz z systemem e-Deklaracje. Dzięki temu producent opon będzie mógł sprawnie i płynnie prowadzić rozliczenia z ZUS, a także automatycznie wysyłać do Urzędu Skarbowego deklaracje podatkowe.

Comarch nie po raz pierwszy

Warto podkreślić, że nasz klient zaufał marce Comarch o wiele wcześniej, bo już na etapie wyboru dużego systemu ERP, przeznaczonego do kompleksowego zarządzania firmą. Mowa o systemie Comarch ERP XL. Jego wdrożenie, podobnie jak implementacja aplikacji Kadry i Płace, zostało powierzone naszym konsultantom. Rozwiązania od tego samego producenta to możliwość łatwej synchronizacji różnych narzędzi. Tak też jest w przypadku modułu księgowego w Comarch ERP XL i programu kadrowo-płacowego. Ich połączenie zapewnia szybsze i łatwiejsze księgowanie list płac, a także lepszą komunikację pomiędzy działem księgowości, a kadrami.

Niższe koszty serwisowania oprogramowania

Poza korzyściami związanymi z oszczędnością czasu firma obniży także ogólne koszty związane z obsługą IT. Dobrym przykładem są tu koszty serwisowania oprogramowania, które do tej pory były rozliczane z dwoma firmami, a obecnie tylko z jedną. Na uwagę zasługują także usprawnienia związane z bezpieczeństwem, ponieważ księgowanie list płac nie będzie już wymagało papierowych zestawień. Ta operacja będzie odbywała się pomiędzy bazami, co pozwoli minimalizować ryzyko zagubienia dokumentu.

Elastyczne rozwiązania Comarch

W związku z tym, że klient posiada rozwiniętą politykę wynagrodzeń akordowych, elastycznie dostosowujemy produkty Comarch do tego indywidualnego wymogu. Zapewni to sprawną realizację poszczególnych czynności akordowych w kolejnych dniach. Wyliczenia wynagrodzenia za czas akordu będą bazowały na cenniku dla poszczególnych prac. Tym samym, możliwe będzie wyeliminowanie ręcznego rozliczania wynagrodzeń akordowych.

Zainteresował Cię ten artykuł? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić