E-commerce

Współpraca Comarch ERP XL z Allegro za pomocą narzędzia integrującego

Możliwości integratora firmy Graphcom

Firma Graphcom stworzyła integrator służący do wymiany informacji pomiędzy systemami Comarch ERP XL i Comarch ERP Altum oraz platformami do obsługi sprzedaży internetowej. Umożliwia to prowadzenie sklepów opartych o platformę Magento. Dzięki połączeniu z usługą Baselinker, możliwa jest współpraca Comarch ERP XL z Allegro, co pozwala na sprzedaż produktów również i na tej platformie . Rozwiązanie może komunikować się z wieloma platformami e-commerce jednocześnie. Znacznie ułatwia to zarządzanie ofertą sprzedaży internetowej przedsiębiorstwa. Jest to istotne w przypadku, gdy firma posiada kilka odrębnych kanałów e-commerce.

Na jakiej zasadzie odbywa się współpraca Comarch ERP XL z Allegro? – jak działa integrator

Integrator działa na zasadzie cyklicznych procesów synchronizacji danych, uruchamianych zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Dochodzi wówczas do wymiany danych pomiędzy systemem Comarch ERP przedsiębiorstwa a  platformami internetowymi. Ponadto, informacje o zamówieniach przesyłane są do aplikacji wysyłkowej, również opracowanej przez Graphcom. Odpowiada ona za weryfikację przebiegu kompletacji towaru na magazynie, dając gwarancję dostarczenia do klientów produktów zgodnych z zamówieniem. Narzędzie połączone jest również z usługą Avocado Shipping, pozwalając na integrację z usługami firm logistycznych. Możliwe jest dzięki temu automatyczne generowanie listu przewozowego dla przewoźnika. Całe zarządzanie danymi o produktach odbywa się w systemie Comarch ERP. Dzięki temu pracownik eliminuje możliwość popełnienia błędu, gdyż stosowane dane musi wprowadzić tylko w jednym miejscu. Pozwala to przykładowo na wprowadzenie nowego towaru do oferty, który następnie dzięki pracy integratora będzie udostępniony w wybranych sklepach internetowych automatycznie.

Współpraca aplikacji Baselinker z integratorem, w tym współpraca Comarch ERP XL z Allegro

Baselinker jest popularnym narzędziem, służącym do zarządzania sprzedażą internetową. Do jego atutów należy prosty i intuicyjny interfejs, często chwalony przez użytkowników. System pozwala na obsługę sklepów internetowych, takich jak m.in. Prestashop, WooCommerce, Shoper, czy też platform marketplace, w tym popularnego Allegro. Baselinker umożliwia również automatyczne pobieranie zamówień, odnotowywanie poprawnych wpłat, oraz nadawanie odpowiednich statusów dla zamówień wymagających dodatkowej uwagi. Ponadto, Baselinker może zadbać o synchronizację stanów magazynowych między różnymi platformami sprzedaży internetowej, przesyłanie statusów zamówień i numerów paczek. Narzędzie umożliwia również wstrzymywanie aukcji na Allegro przy braku towaru na magazynie i wznowienie jej w przypadku ponownej jego dostępności. Integrator pozwala na połączenie usługi Baselinker z systemami Comarch ERP XL oraz Altum. Umożliwia to korzystanie z wielu funkcji oferowanych przez tę usługę.

Prognozy na przyszłość dla sprzedaży internetowej

Baselinker jest popularnym rozwiązaniem w firmach chcących oferować swoje produkty w sklepach internetowych i platformach marketplace. Usługa Automatyzuje wiele czynności, co jak podkreśla sam dostawca, jest kluczowym wyznacznikiem i przewagą tej platformy. Baselinker umożliwia nadanie odpowiednich statusów dla zamówień, nadanie paczki, przesłanie do klienta wiadomości SMS i e-mail, czy też wydruk dokumentów. Dla wielu firm chcących oferować swoje produkty w najpopularniejszym serwisie transakcyjnym w Polsce, serwisie Allegro, Baselinker okazał się być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki rozwiązaniu możliwe jest połączenie uruchomionego w firmie systemu Comarch ERP XL lub Altum z usługą Baselinker i w rezultacie realizacja sprzedaży przy wykorzystaniu wielu platform e-commerce. W związku z panującą pandemią, popularność sklepów internetowych zyskuje na wartości. Szacuje się, że ten trend będzie się nasilał. W niepewnych czasach to właśnie sprzedaż e-commerce zastąpiła dotychczasowe zakupy w sklepach stacjonarnych. Obecnie dostosowanie się przedsiębiorstw do nowej sytuacji może przyczynić się do szybszego ich rozwoju dzięki otwarciu na nowe kanały sprzedaży. Skontaktuj się z firmą Graphcom już dziś i sprawdź jak nasze rozwiązania mogą usprawnić sprzedaż internetową w twojej firmie!

Uefektywnij e-sprzedaż w swojej firmie, stawiając na narzędzie integrujące firmy Graphcom. Jeśli chciałbyś skonsultować z nami swoje potrzeby biznesowe, zadać pytanie czy rozwiać wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić