Wdrożenia systemów ERP – Poznań

Jeżeli szukasz doświadczonej firmy wdrożeniowej, która skutecznie realizuje wdrożenia systemów ERP w Poznaniu i na terenie całego kraju, to dobrze trafiłeś.

Poznaj zadowolonych klientów Graphcom i stań się jednym z nich.Czy wdrożenia systemów ERP zawsze wyglądają tak samo?

Sposób wdrożenia systemów ERP zależy od wielkości Twojego przedsiębiorstw a co za tym idzie skali jego potrzeb. Inaczej wdraża się systemy ERP dla małych firm a inaczej dla większych, czy dużych przedsiębiorstw. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś, jaki system ERP dla firm pasuje do Twojego przedsiębiorstwa, zapoznaj się z ofertą Comarch ERP dla małych i mikro, oraz dla średnich i dużych podmiotów.wdrożenia systemów erp poznań

W jakiej skali działa twoje przedsiębiorstwo?

Od tego zależy, jak powinienieś podejść do wdrożenia systemu ERP

Firmy mikro i małe

Firmy mikro i małe

Comarch S.A. posiada w swoje ofercie 2 systemy ERP dla małych firm. Comarch ERP XT i Comarch ERP Optima. Zdecyduj, który najlepiej wesprze Twoją.


Firmy średnie i duże

Firmy średnie i duże

Dla podmiotów średnich i dużych Comarch S.A. oferuje 3 systemy ERP. Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum i Comarch ERP Enterprise. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojego przedsiębiorstwa.


Wdrożenia systemów ERP w małych firmach

Jeżeli prowadzisz małą firmę, to prawdopodobnie zależy Ci na tym, żeby wybrane oprogramowanie ERP było bardzo intuicyjne, by szybko przystąpić do wystawiania dokumentów. W związku z tym wdrożenie systemu ERP to często:

  • Bezpłatna prezentacja systemu połączona z konsultacjami na temat możliwości jego zastosowania w Twojej firmie. Przy okazji konsultant poznaje Twoją firmę, by lepiej zrozumieć jej potrzeby.
  • Jeżeli masz już ofertę i podjąłeś pozytywną decyzję, konsultant pokaże Ci jak się zalogować do Twojego oprogramowania ERP w chmurze lub zainstaluje je na komputerach lokalnych.
  • Jeszcze podczas tego samego spotkania, może dojść konfiguracji ustawień i szkolenia użytkowników, czyli do wdrożenia systemu ERP. Możesz już zacząć pracę.wdrożenia systemów ERP Poznań - dla małych firm

Wdrożenia systemów ERP w dużych firmach

Przedsiębiorstwa średnie i duże mają zwykle własne doświadczenia z pracy na systemie ERP i dlatego często dysponują listą wymagań, jakie musiałoby spełnić oprogramowanie, by właściwie wesprzeć rosnący biznes. Skuteczne wdrożenie systemu ERP wymaga zrealizowania kilku kroków:

Identyfikacja potrzeb

Identyfikacja potrzeb, oferta i prezentacja – Zanim dojdzie do wdrożenia, aby zrozumieć potrzeby Twojej firmy, niezbędne jest spotkanie (czasem nie jedno), by w oparciu o specyfikację wymagań i wywiad handlowy zidentyfikować kluczowe procesy, które musi wesprzeć nowy system ERP dla firm. W oparciu o zebrany materiał, otrzymasz przemyślaną i racjonalną wycenę. Wykonamy też dedykowana prezentację, która pozwoli Ci zrozumieć, jak wyobrażamy sobie rozwiązanie dla Ciebie.

Identyfikaja potrzeb poprzedza wdrożenia systemów ERP Poznań

Analiza przedwdrożeniowa

Jeżeli już wiesz, który system Comarch ERP najlepiej pasuje do Twojej firmy, przeprowadzimy płatną analizę przedwdrożeniową, dzięki której opiszemy wszystkie procesy wymagające wsparcia systemu, przygotujemy szczegółowy harmonogram i kosztorys.

Analiza przedwdrożeniowa poprzedza wdrożenia systemów ERP Poznań

Prototyp systemu

Abyś nabrał pewności, że wybrany system spełni Twoje wymagania, możemy przygotować prototyp systemu, obsługujący wybrane procesy. W ten sposób Twoi pracownicy wypróbują rozwiązanie. Będziesz mógł podjąć komfortową decyzję o kontynuacji wdrożenia.

Prototyp systemu - zmnijesza ryzyko wdrożenia systemów ERP Poznań

Konfiguracja i szkolenia

Konfigurując i rozwijając prototyp, możemy uzupełniać go o obsługę kolejnych funkcjonalności. W ten sposób powstanie system przygotowany do szkoleń. Na tym etapie często się zdarza, że otrzymujemy ciekawe wnioski od użytkowników, pozwalające na optymalizację rozwiązania. Aby szkolenia w nowym systemie były bardziej przystępne, chętnie przygotowujemy instrukcje stanowiskowe oraz dokonujemy wstępnego importu Twoich danych biznesowych (np. klienci, towary, …).

Konfiguracja i szkolenia to klasyczny krok wdrożenia systemów ERP Poznań

Asysta dla użytkowników po uruchomieniu systemu

Kiedy zespół wdrożeniowy zaakceptuje dostarczone funkcjonalności, podejmujesz decyzję o starcie systemu. Zależy nam na sprawnej pracy Twojej organizacji od pierwszego dnia pracy z nowym systemem ERP, dlatego nasi konsultanci wspierają Twoich pracowników w miejscu pracy.

Asysta użytkowników po uruchomieniu systemu to ważny krok wdrożenia systemów ERP Poznań

Opieka serwisowa

Możesz liczyć na naszych konsultantów również po zakończeniu Asysty po uruchomieniu systemu. W ramach umowy serwisowej zapewniamy: hot-line, regularne wizyty serwisowe i elektroniczny system zgłoszeń. Obecnie 69% zgłoszeń serwisowych realizujemy do 3 dni roboczych. Większość z nich w ciągu jednego dnia roboczego. Zapewnimy wsparcie i rozwój Twojego systemu ERP.

Opieka serwisowa to ostatnia faza wdrożenia systemów ERP Poznań

Zaufaj Graphcom

Partnerowi Roku Comarch

Skuteczne wdrożenia systemów ERP Poznań

 
Poznaj wdrożenia systemów ERP, zrealizowane przez Partnera Comarch, spółkę Graphcom z Poznania.
Jesteśmy wieloletnim, zaufanym partnerem Comarch, który ma na swoim koncie wiele udanych wdrożeń Comarch ERP w przedsiębiorstwach produkcyjnych, sieciach sprzedaży i Biurach Rachunkowych.
Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów, takich jak: producent lakierów samochodowych Multichem, producent żywności Foodmakers, producent bagażu podróżnego i torebek Puccini, centrum ogrodnicze Jucca, Biuro Rachunkowe Krolltax.Wdrożenia systemów ERP Poznań, zrealizowane przez Partnera Comarch Graphcom

Ile kosztują wdrożenia systemów ERP?

Na cenę wdrożenia systemu ERP dla firm składa się kilka czynników:

  • Czy chcesz utrzymywać własny serwer, czy wolisz wygodny dostęp z Chmury Comarch?
  • Czy wybrałeś Comarch ERP dla małych firm, gdzie sam konfigurujesz niezbędne funkcje, czy też Comarch ERP dla średnich i dużych firm,
    w którym Partner Comarch pomoże Ci z wdrożeniem?
  • Czy jesteś gotów samodzielnie instalować nowe wersje oprogramowania, czy wolisz outsorsing?
  • Czy chcesz zapewnić sobie szybki dostęp do specjalistów, którzy sprawnie podpowiedzą najlepsze rozwiązania dla Twojego rozwijającego się biznesu?Skontaktuj się
z ekspertem Graphcom

Określ swoje potrzeby biznesowe. My przeprowadzimy

prezentację i zaoferujemy dedykowane rozwiązanie.Poznaj naszych klientów e-commerce

Jeśli chciałbyś na konkretnych przykładach dowiedzieć się, w jaki sposób oprogramowanie ERP usprawnia codzienne funkcjonowanie firm, poznaj ciekawe wdrożenia systemów ERP – Poznań.

Puccini referencje dla Comarch ERP Altum i Graphcom Marka PUCCINI to czołowy polski producent bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej. Oferta Puccini to prestiżowy asortyment, do produkcji którego wykorzystuje się wyjątkowo trwałe i eleganckie materiały. Produkty Puccini dostępne są w kraju oraz za granicą. W Polsce można je kupić w ponad dwudziestu salonach firmowych, w sklepie internetowym i na Allegro.

Jucca case study Comarch ERP Altum i Graphcom
Centrum Ogrodnicze JUCCA istnieje już od 28 lat. Jest zlokalizowane w Tarnowie Podgórnym oraz w Jasinie. Posiada również oddział na terenie Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej S.A. Tym, co wyróżnia firmę spośród konkurencji jest niezwykle bogata oferta żywych roślin, asortymentu ogrodniczego i dekoracyjnego a wykwalifikowany personel służy klientom fachowym doradztwem.

Matrix Media referencje dla Comarch ERP Altum i Graphcom
Matrix Media tworzy unikatowe sklepy monobrandowe dla klientów oczekujących najlepszej obsługi i rzetelnej wiedzy o produktach. Wśród nich należy wymienić Sony Centre, Samsung Brand Store i HUAWEI Brand Store, których łącznie jest już ponad dwadzieścia. Celem spółki jest również rozwój sprzedaży RTV/AGD w Polsce w sklepie internetowym i na Allegro.

Bimex referencje dla Comarch ERP XL i Graphcom
Spółka BIMEX powstała w 1993 roku i jest czołowym dystrybutorem wyrobów złącznych, spawalniczych, pneumatycznych, narzędzi i elektronarzędzi na rynku wielkopolski. Jest przedstawicielem czołowych producentów, takich jak BOSCH i KARCHER. Oferta jest dostępna w 4 profesjonalnych salonach narzędziowych, w sklepie internetowym i na Allegro. Spółka prowadzi również wypożyczalnię narzędzi.

Semilac referencje dla Comarch ERP XL, Comarch WMS i Graphcom
Wyjątkowa trwałość produktów, intensywność dostępnych kolorów oraz odważne decyzje biznesowe sprawiły, że Semilac szybko stał się numerem 1 wśród producentów lakierów hybrydowych w Polsce. Produkty Semilac dostępne są w niemal 40 krajach, na 5 kontynentach. W Polsce można kupić je w ponad 540 punktach sprzedaży, w tym na ponad 100 wyspach handlowych i w 20 sklepach monobrandowych.

Jai Kudo referencje dla Comarch B2B i Graphcom Firma JAI KUDO Polska od 2004 roku zaopatruje polskie zakłady i salony optyczne w soczewki okularowe oraz oprawy. Obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych dystrybutorów wysokiej jakości soczewek jednoogniskowych i wieloogniskowych. W listopadzie 2015 roku firma dołączyła do wyróżniających się podmiotów działających w ramach międzynarodowej grupy optycznej – Essilor International.  

Aktualności

Jak skutecznie wdrożyć omnichannel w sieci sprzedaży?

2 kwietnia 2024

Co zyskuje firma handlowa wdrażając omnichannel? Dowiedź się, jak to zrobić z pomocą Comarch ERP XL i Comarch POS.

Czytaj więcej

Zakupy w firmie produkcyjnej - najczęściej popełniane błędy.

9 stycznia 2024

Czy popełniasz te błędy robiąc zakupy do Twojej firmy produkcyjnej? Dowiesz się, jeśli przeczytasz ten artykuł!

Czytaj więcej

Wielka podwyżka w Baselinker dotycząca większych sprzedawców internetowych

5 stycznia 2024

Zobacz, jakie działania możesz podjąć w obliczu zmiany cennika Baselinker, aby ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów obsługi zamówień.

Czytaj więcej
Pokaż więcej
Kliknij abySzybki kontaktzadzwonić